Kategorie: Anime

Black Bullet

Black BulletMoje poslední aktivní jarní anime, ve kterém se podíváme na zoubek ději zasazenému do post-apokalyptického Tokya a zde jak na nestvůry zvané gastrea, tak na příběh promotera Rentara, který společně s Enju, která je zároveň jednou z takzvaných prokletých dětí, proti těmto nestvůrám bojuje.

Dostáváme se do budoucnosti a zde do post-apokalyptického Tokya, které i společně s celým světem napadly v roce 2021 existence zvané gastrea, původně tedy virus, který při napadení lidi proměnil v přerostlé a vražedné insekticidy. Nicméně se lidstvu podařilo bitvu s nimi vyhrát a uchýlit se do oblasti obklopené zdmi-monolity, které gastreu odpuzují a chrání tak před nimi lidi uvnitř. I tak se někdy stává, že se virus dostane uvnitř a od toho tu je Rentarou společně s dalšími lidmi nazvanými promotery, kterým byly přidruženy každému jedna malá dívka se zvláštními schopnostmi. Tyto dívky mají v sobě ve skutečnosti virus gastrea a tak jimi spíš lidi opovrhují, ačkoliv jsou poslední nadějí na záchranu.

    

Tak, to by byl popis, o čem toto anime je. Máme tu tedy jak post-apokalyptický svět, tak i pořádné nepřátele a do toho lolitky se zvláštními schopnostmi. Co víc by si člověk mohl přát? Mně osobně toto téma sedlo ihned (samozřejmě ne díky lolitkám, ale hlavně proto, že mám prostě takovýto styl apokalypsy oblíbený). Víceméně to může z části připomínat Shingeki no Kyojin, k čemuž hlavně přispěly zdi, s hodně přivřenýma očima i nepřátelé a ještě pár dalších drobností, o kterých se zmíním později. Nicméně se děj ubírá trochu jiným směrem. Hlavně to tu poukazuje na lidskou povahu, když jde o něco, co má byť sebemenší vlastnosti hlavních nepřátel - ano, mluvím o "prokletých dětech", jak se malým dívkám s gastrea virem uvnitř říkalo. Ačkoliv se kromě zvláštních schopností tyto dívky nijak neliší od normálních dětí (tedy kromě ještě charakteristicky červených očí), jsou zde po celou dobu většinově nesnášeny jen proto, že prostě v sobě mají ten virus a že tím pádem nejsou jiné, než samotní gastrea a musí tak zemřít. Až taková realistická bezcitnost a svinskost, jaké se může existence zvaná člověk dopustit. Bohužel. Ale abych se posunul trochu dál a nemazal jen tak med kolem úst, když je dost věcí, o kterých budu mluvit i trochu záporně.

Jako hlavního hrdinu tu máme Rentara, což je takový dost mainstreamový hlavní hrdina, který mi hodně připomínal Erena. V mnoha situacích až moc uřvaný, zapálený do soubojů a tak vůbec. Nic, co bych mohl nějak víc chválit, když se navíc schopnostmi moc nelišil od ostatních promoterů, ale o těch hned za chvíli. Tedy poté, co uvedu Enju, což je spolu s Rentarem hlavní postavou a zároveň také "prokletým dítětem", nicméně díky tomu, že své rudé oči dokáže zakrýt, může navštěvovat normální školu a žít i normálním životem. Tedy, dokud se vše nepodělá, což by tu samozřejmě nemohlo chybět. Osobně mi jako postava moc nesedla. Na Rentara se v jednom kuse věšela a prostě její loli status to všechno moc nezachraňoval. Ani její občasné nevysvětlitelné chování s následným vyvrbením. Jdeme dále a uvedu hned další z hlavních postav a oční tahák, Kisaru, která pracuje společně s Rentarem v takzvané "civilní bezpečnosti", která čas od času dostane nějakou zakázku (hlavně ohledně věcí okolo gastrea). Tato dívka nějak extra nevyniká a funguje tedy spíš jen tak na pohled, ale pro děj jako takový je důležitá. Nebudu je rozebírat promoter po promoterovi, jen uvedu, že zbytek tvořil taky různou bandu různých osobností a každý měl víceméně nějakou schopnost. Ať už bojováním pomocí střelných zbraní, mečů, či jen pěstí, v čemž jim dopomáhaly jim přidružené lolitky. Rovnou se přesunu hned k druhé hlavní loli postavě, Tině, která byla konečně taková umírněnější oproti Enju. Jen nechápu, proč ty hlavní loli měly vesměs takové retardované účesy? Ale čert to vem. Tím se musím přesunout i k zápornějším postavám, respektive si zbytek povídání o postavách vyhrazuju pro úžasného záporáka - Kagetaneho Hiruka. Ačkoliv tedy fungoval jako takový spíš lehčí záporák, neztrácel po celou dobu styl a musím říct, že jsem se hlavně na něj těšil, až se zase objeví, protože dodal těm jinak nic moc extra postavám šmrnc. Jeho samozřejmě doplňovala masochistická loli Kohina, abych ji taky nevynechal. Ohledně postav je to tedy vcelku průměrné, ale ať už se tu objevil jakýkoliv záporák, opravdu fungoval tak, jak měl (i ti mimo Hiruka).

    

Bohužel, to nestačilo k tomu, aby se to vyhouplo z toho mainstreamu, kterým anime oplývá. Ano, je tu krev, umírá se tu a překvapivě i v řadách mimo vedlejší postavy, ale když už se něco stane, přijde mi, že se většina z toho zamete pod koberec a následně si může člověk domyslet, co se stalo dál. Třeba (abych nespoiloval, neřeknu o co se jedná), když byl poražen jeden záporák, tak postava k němu přidružená se pak objevila v jednom záběru a to, co se s ní stalo, už bylo záhadou až do té doby, dokud se neobjevila znova. A domýšlejte si. A tak to bylo i o dalších setkáních, prostě jednou se s někým viděli a ten následně zmizel a už se třeba neobjevil až do konce a to mohl být i někdo, kdo třeba udělal důležitou sviňárnu. Prostě sbohem a šáteček, nezájem. Takové divné. Ne, že by to extrémně vadilo, ale akorát to tvořilo řadu otázek. Jinak samozřejmě, co díl, to nějaký cliffhanger, ale všechno se to dělo tak nějak rychle a člověk ani neměl pocit, že se třeba schyluje k další válce a tak různě. Ten nápad zde byl sám o sobě dost dobrý, ale zase, přijde mi, že si s ním nějak nelámali extra hlavu. Čekal jsem i víc vysvětlené některé záhady hlavně ohledně Rentara a podobně, ale bohužel. Ale musím pochválit, že zde nebylo žádné ecchi, respektive tedy nějaký fanservis se tu našel, ale to z toho neudělalo tento odpadní žánr. Díkybohu.

Zpracování není nic extra. Animace je opravdu taková běžná, až dost obyčejná a i když dobře provedená, zázraky se nekonaly. To ani ohledně hudby, kde tedy hlavně vynikl opening a ending, které jedině shledávám dobrými a zapamatovatelnými. Což se dostanu i k tomu, že hlavně opening někteří usuzovali, že je podobný SnK. No, něco na tom přece jen bude.

    

Není o čem ohledně tohoto anime psát. Protože, abych tedy nezapomněl, jarní sezóna byla celkově divná v tom, že většina titulů, co jsem sledoval a i co jsem viděl končit, skončila právě na maximálně 13. díle a bohužel, tak dopadl i Black Bullet, kterému jsem dával potenciál aspoň na 24. dílnou sérii, aby mohl to málo, co předvedl, nějak víc expandovat. Bohužel, nekonalo se. Ale to hlavně z důvodu, že manga je poměrně dost nová a má málo kapitol, takže opět se konala akorát móda adaptovat něco nového, na čemž ztroskotalo už mnoho titulů, ať už dobrých, tak i špatných. Nicméně jsem si i přes to všechno tuto sérii dost oblíbil. Líbil se mi ten námět a některé postavy, hlavně tedy ten bezva záporák. Škoda, že to neutáhlo ty chyby a nechopilo se to nápadu víc, protože by to mohlo být solidní dílo. Co se dá dělat, tak přišel mainstream.

Hodnocení mi šlo během sledování od samotného vrcholu až k nadprůměru a jen pro oblíbenost se tedy zastavím na 7/10.

Nechci začít doporučováním pro lolicony... ale tak, jinak. Pokud máte rádi post-apokalyptické tituly, chcete něco, kde je trochu té akce, umírá se v nemalém počtu a chcete taktéž malé dívky jako hlavní zbraň proti boji s nepřáteli, věřím, že si v tomto anime najdete své.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.