Kategorie: Anime

Galilei Donna

Galilei DonnaTrochu netradiční sci-fi vyprávějící o třech hrdinkách a zároveň potomcích slavného Galilea Galilei, které se vydávají na dobrodružnou cestu za nalezením všech sedmi nákresů měsíce, pronásledovaných mnoha nepřáteli a zažívajících na každém místě něco nového. Jedna z nejprůměrnějších sérií podzimu, kterou není na škodu vidět.

Dostáváme se do Itálie budoucnosti, kdy jsou potomci slavného Galilea, které tvoří tři dívky, pronásledovány jistou organizací, která má zajistit jejich odstranění.  Nicméně ta nejmladší z dívek, Hozuki, jako jediná jde ve šlépějích svého předka a tak dokáže jejich osud nemálo změnit.

    

Takže jak jsem popsal v úvodu, máme tu celkem tři hlavní hrdinky - nejmladší a nejnaivnější, ale zároveň i nejschopnější Hozuki, pak nevyrovnaná Kazuki (jenž je dle mě nejlepší postavou z trojice) a nakonec nejstarší Hazuki. Ty se v podivném mecha stroji, jenž vzhledem připomíná zlatou rybku (a kterou celou postavila právě Hozuki), vydávají na cestu po světě, aby našly celkem 7 nákresů měsíce, které je mají dovézt k dokončení tzv. "Galilea Tesora", jenž, jak jinak, dopomůže k lepšímu světu. Čili nic extra zvláštní námět, který jen vyniká v nápadu zajímavě ztvárněné budoucnosti, jinak je to spíše o tom, že hlavní hrdinky cestují, vždycky se někde zastaví a tam se odehraje nějaký menší příběh - čili někoho potkají a nakonec přiletí nepřátelé a udělají binec. Nepřátele a záporáky tu tvoří jak hlavní rádoby nezločinná organizace v čele s krutým Robertem, tak naopak nečekaně dobromyslní vzdušní piráti, jenž vede naopak sympaťák Cicinho a kteří, ač to tak nevypadá, spíše mnohdy hlavním hrdinkám pomůžou. Sbírají se tu tedy již zmíněné měsíční nákresy, které se ocitají všude možně a je třeba je všechny nalézt.

    

Navzdory zajímavému začátku je to pak hlavně o stereotypu a nic moc extra silnému ději, který se hlavně soustředí na postavy a jejich smýšlení. Což je na jednu stranu dobře, na druhou to ale nezachraňuje fakt té naprosté průměrnosti, která ale není vůbec ke škodě. Navíc se jedná o originální dílo, bez jakékoliv manga či novelové předlohy, což zde vytváří exkluzivitu ve svém oboru. Faktem je, že vše navíc dotváří opravdu úchvatné grafické zpracování, které velice blízce připomíná to ze SAO, kdy je víc než evidentní, že zpracování si vzalo stejné studio, čili A-1 Pictures, které (ačkoliv jsem mnohokrát řekl, že ho nemusím) provádí stále velice nadprůměrnou práci. Do toho samozřejmě pěkná hudba na pozadí a není si na co stěžovat. Tedy, ohledně zpracování rozhodně ne.

    

Jednoduchý, ale neubíjející děj, naproti tomu parádní zpracování a pár zajímavých postav dělá z tohoto dílka akorát průměr. Ale zároveň dobrý průměr a jelikož se jedná i o originálku, můžu to doporučit jako zajímavý experiment ke sledování. 11 epizod, jenž padlo na toto anime, není rozhodně tolik, aby to vůbec stihlo jednoho nudit. 3/5*

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
nevyrovnaná Kazuki (jenž je dle mě nejlepší postavou z trojice) a nakonec nejstarší Kazuki.

Close enough, Kazuki fan =D
Nenič Ace Attorneye v šatech špatným jménem =D

Těch nákresů je 6 =) 7mý není tsuki no sukettchi, ale Hozuki no sukettchi =D

"Galilea Tesora" Horrible Subs nepřeklad? Tesoro je treasure.