Kategorie: Anime

Hataraku Maou-sama!

Hataraku Maou-sama!Zlý temný lord ze světa Ente Isla se při blízké porážce dostává do našeho světa. Zde se rozhodne odložit svoje plány na ovládnutí světa, dokud nezíská zpět svoji magickou moc, kterou příchodem na tento svět ztratil. A tak se po čase stává zaměstnancem fastfoodu a spíš, než vládnout světu, se nyní snaží být nejlepším ve svém oboru.

Anime začíná tak, jak by končila většina fantasy titulů - soubojem dobra se zlem ve formě hrdinů a temného lorda s jeho armádou. Jak to tak bývá, dobro nakonec vždycky zvítězí a tak se temný lord ocitá v úzkých a jedinou záchranou je otevřít portál a tak z této taškařice uniknout. Portál jej ještě spolu s jeho společníkem přivede do našeho světa. Nicméně ztrácí svoji původní formu a i magii, čili jsou z nich obyčejní lidé. Zbytek magie využijí pro to, aby obelhali úřady a stali se prozatím naoko slušnými občany, než přijdou na to, jak obnovit jejich ztracenou magickou sílu a vrátit se do jejich světa jménem Ente Isla.

    

Když jsem si přečetl, o čem to má být, okamžitě jsem měl jasno, že mezi těmi všemi těžšími sériemi to chce něco na odlehčení a tak jsem tomuto titulu dal zkoušku s tím, že se u toho aspoň uvolním a případně pobavím, i když v komedie vůbec nevěřím. Sadao (tak se jmenuje temný lord) a Shirou (jeho společník/sluha) se přistěhujou do malého krcálku, kde se po čase věci změní. Shirou se stane spíš "mužem v domácnosti", zatímco Sadao začne pracovat ve fastfoodu jménem MgRonald's (což je pro každého jistě jasná reference). A samozřejmě, z plánu na znovuzískání magické moci se spíš stává plán na co největší pracovní úspěch, čili ze Sadaa je po chvíli úplně normální pracující člověk s pozitivním pohledem na svět a odhodláním být ve svém oboru co nejlepší. Což si Shirou ze začátku nechce ani připustit, že by se z temného lorda stalo něco takového, když ještě před nějakou dobou na Ente Isla řádil jako pravý satan. Nicméně pohoda netrvá věčně a oba dva zjistí, že nejen oni byli přeneseni do současného světa. Úžasný nápad a ještě úžasněji zpracovaný, rozhodně jsem nečekal, že se z toho dá vymáčknout tolik, aby to bylo zábavné, vtipné a nebyly zde nevhodné okamžiky (ať už mluvím o fanservisu, či náhlé trpané vážnosti a vůbec obecně o podání vtipů). Je tu mnoho referencí. Jak jsem tedy zmínil už MgRonald's, pak se tu objevuje ještě pěkná reference na Super-Size-Me, což je americká produkce a překvapivě se na ni sem trefně odkázalo. Nakonec se tu klasicky ukázala situace, že vlastně není jasné, co je to takzvané dobro.

    

Ohledně postav, kromě energického a trochu provzdušněného Sadaa, hlavně co se týče mozku a jeho věrného přítele a sluhy Shira se zde objevuje ještě Emilia, přesněji tedy Emi v lidském světě, která je naopak bývalou kladnou postavou, hlavní hrdinkou, která právě bojovala s temným lordem, dokud spolu s ním nebyla stažena do portálu. Ta se zde taky už usadila a začala žít jako normální člověk, ale jakmile potkala Sadaa a poznala, že on je ten, jenž jí vyhladil vesnici a zabil otce, samozřejmě to nenechá jen tak a i když je svým způsobem taky ovlivněna naším světem, ač co do magické moci jí taky moc nezbylo, je odhodlána jej jednou porazit. Mě osobně přišla trochu otravná, hlavně její ten "stalking" a že svým způsobem dolézala, než aby se snažila nějak zakročit. Oproti ní z ženských postav můžu zmínit i Sadaovu spolupracovnici ve fastoodu, Chiho, jenž tak trochu Sadaovi propadla a to netušila, kdo je vlastně zač. Zbytek postav se tu taky brzy objeví a vše se pořádně zamotá. Nicméně si to zachovává vtipnost za každé situace, ale i přes tento fakt se to dokáže naprosto perfektně pozastavit i nad vážnějšími tématy, hlavně, co se řešení minulosti týče.

    

Jak jsem nadšený z děje, ani to grafické zpracování nezklamalo. Celkově, White Fox je poměrně nové studio, ale co jsem od něj zatím viděl (Steins;Gate a nyní tedy Hataraku), je vidět, že tohle je studio mimořádné kvality, troufám si říct, že šlapá na paty Production I.G, ale to si nechám, až od něj uvidím více. Kresba je taková normální, což ovšem bohatě stačí, není třeba tu mít nějaké super vykreslenosti, zvlášť pokud je děj spolu s postavami nejsilnější stránkou. Hudba bezva, jen ending mi hudebně moc nesedl, ale satan to vem.

Prostě jsem nadšen. Sice jsem anime na nějakou dobu pozastavil a dnes si dopřál celý zbytek, ten mi ale utekl jako voda a bavil jsem se náramně. Takhle si představuju kvalitní komedii a už rovnou říkám, že z jara je to jedna z nejlepších sérek. Není tu nic, co bych řekl proti.

Myslím, že hodnocení je už předem jasné, jen si to tedy shrnu asi takto. Příběh a postavy super, vtipy vybalancované, téma celkově úžasné a hlavně, je to zpracováno tak, aby to nenudilo. Takže je to první jarní série dostávající se do mých nejlépe hodnocených anime, čili 10/10.

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
"Jak to tak bývá, zlo nakonec vždycky zvítězí"
Dafuq? :D Zlo? :D
odpověděl(a)
Nechápu, jak se mi podařil takový "překlep". Už je opraveno. =D