Kategorie: Anime

Ixion Saga DT

Ixion Saga DTAnime, které se vysmívá samo sobě a ukazuje tak další fantasy sérii, která se nedá vůbec brát vážně. Příběh Kona a jeho šílené party, kteří se vydávají na cestu do hlavního města ve světě zvaném Mira a zažívají samá šílená dobrodružství, ve kterých inscenuje i skupina říkající si Incongito, která má za úkol je zastavit.

Příběh

Kon je vášnivý hráč počítačových her a jednou v takové hře potkává dívku, se kterou by se rád setkal. Náhle je však přenesen do jiného světa, známého jako Mira a překvapivě po něm všichni jdou. Kon se tak setkává s partou čtyř lidí a zjišťuje, že se může vrátit zpátky domů jen, když se dostane do hlavního města.

Už od začátku je jasné, že se jedná o pouhou komedii, čili jakákoliv vážnost jde stranou. Kon je tak trochu magor a jakmile se setkává s již zmíněnou partou, kde každý je svým způsobem divný a má podivné vlastnosti, každý si jistě domyslí, jak to asi bude celé probíhat. Cíl je tedy dorazit do hlavního města, odkud by se Kon mohl vrátit zpět do svého světa, nicméně cesta je dlouhá a na ní čekají nejrůznější šílená dobrodružství. V první půlce jde klasicky o seznamování se s postavami, takže je to spíš takové epizodické, kdy jen zůstává cesta a každý díl je jinak tak trochu svůj. Mezitím se objeví i "záporáci", které tvoří Erec a jeho skupina lidí. Samozřejmě, ani ti nejsou úplně normální. Erec je magor č. 2, kterému se ze začátku stane něco, co by nechtěl asi nikdo z nás, komu se to tedy může stát. Celé se to tedy soustředí nejen na hlavní partu, ale i na Ereca a jeho věčné monology (které mě tedy moc nebavily) a příběhy lidí z jeho skupiny. I když se jeví jako "záporáci", ve skutečnosti tomu tak úplně není, nicméně o tom mluví až druhá půlka. Tady jsem si myslel, nebo spíš doufal, že to půjde trochu do vážna, ale zmýlil jsem se. Kromě toho, že je od začátku anime mimo takovou blbou vtipnost i mírně perverzně založené, si to tu pohrává i se smysly a nesmysly, což ovšem ke komedii jako takové sedí. Po jisté dávce epizod soustředících se na hlavní děj přicházejí i takové odpočinkové, např. že si hlavní postavy dojdou na karaoke a nebo tedy v hodně velké míře byly ty příběhy skupiny Incognito (tedy Erec a spol). Svět Mira je přitom takovým zvláštním světem, fantasy, čili něco podobného středověku s jistou magickou sílou, kterou tu inscenovala energie zvaná Alma. Ovšem i s něčím, jako je elektřina, i když to jsem trochu nepochopil. Jinak je tu plno skrytých referencí, narážejících nejen na cokoliv japonského, ale sahající i na západ, takže tu máme třeba referenci na Zorra. Prostě spíše taková blbost a v tomto nádechu se nese celé anime, navíc se kromě toho i samo tak nějak paroduje. I když mě to v mnoha částech nebavilo, oceňuju to rozhodně víc, než nějaké přiblblé školní komedie, kterých je fůra a vtipné mi ve většině nepřijdou. Tady se taky nedá říct, že je to úplně vtipné, spíš takové blbé, ale blbost je lepší, než trapnost. Má to ovšem docela dobrý konec, rozhodně jsem nečekal, co se nakonec vyřeší. Bylo to překvapením. Jistě můžu i prozradit, že se chystá druhá série, což jsem do poslední chvíle nečekal. Docela se na ní těším.

 

Postavy

Konova skupina tvoří Sanglaina, který mi trochu připomínal Bardu z Deltory, dále Mariandale, což nemá smysl skrývat, že to je první postava, jejíž pohlaví je tak trochu zmatené a nakonec, aby toho nebylo málo, tak princezna St. Piria, což byla zase loli (tuším, že jí bylo 8, či kolik to říkala). A tady je vidět, že skupinka je to dosti abnormální a dle toho vypadaly i situace, do kterých se dostávali. Třeba byl takový zajímavý fakt, že St. Piria měla občas období, kdy se měnila v něco hrůzného (když to tedy řeknu takto). A teď přeskočím rovnou k Incognito, jenž tvoří právě Erec, neboli hlavní leader a pak skupina týpků, Gustave, KT, Leon a Variation, z nichž měl každý svojí povahu a i slabost. Je to tu skoro samý týpek, což tomu nemám za zlé. Tohle taky hodně anime charakterizuje, má to prostor na parodování bishounenu jako takového.

 

Animace

Nic převratného, ale ani špatného. Celkově se animace s kresbou tady řadí k takovému tomu standardu, který neurazí.

 

Hudba

Hudba byla zajímavá, ale také ne převratná, nicméně do pozadí sedla. A co se týče openingu a endingů, to byla paráda. Opening se mi dost líbil a endingů bylo několik, nicméně se daly poslouchat a tak si nemám na co stěžovat.

 

Vyhodnocení

Praštěné a sebeparodující anime, které neurazilo a ukázalo, že i blbá komedie může být efektivní. Spolu se šílenými postavami to tvořilo jednu velkou magořinu, kterou si to drželo až do konce. Nicméně nic poutavého, mnohdy mě to moc nebavilo, ale ne tak, abych se nudou válel po zemi. Ale můžu říct, že jsem zvědavý, co předvede druhá série, protože zdánlivě ne všechno zůstalo dořešené.

Osobní hodnocení: 6/10

 

Doporučení

Rozhodně doporučím na čisté pobavení, které ovšem nemusí sednout každému, protože se nejedná o nic inteligentního, spíše uvolněnějšího. Ale pokud chcete nějaké takové fantasy, s chutí do toho!

 

    

    

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.