Kategorie: Anime

Kimi no Iru Machi

Kimi no Iru MachiPo dlouhé době regulérní romantické drama, které přinesla letošní letní sezóna. Podíváme se zde na příběh hlavního hrdiny, Haruta, který se kvůli dívce jménem Yuzuki přistěhuje do Tokya a i když se zdá být jejich vztah již dávno ukončený, on se jí rozhodně vzdát nehodlá a chce udělat vše pro to, aby se k němu vrátila, i za cenu odmítnutí.

Haruto se stěhuje do Tokya ke své sestře, aby zde začal nový život. Seznamuje se zde s Asukou a Kyousukem, nicméně kromě těchto dvou si ani nechce získat další přátele. Jeho důvod tu být je totiž jediný, získat zpět Yuzuki - dívku, která s ním jeden čas žila pod jednou střechou, ale její dávné přestěhování se do Tokya nakonec jejich vztah přerušilo.

    

Anime vypadá jako taková ta klasika, kdy se hlavní hrdina někam přistěhuje a prostě začíná ten nový život, nicméně tady je vše ze začátku takové nejasné. Nejdřív to vypadá, že Haruto v minulosti provedl něco špatného, dle tedy té pomyslné záhadnosti, která vládne okolo, nicméně nakonec to je trochu jinak. Pak už se začne vše objasňovat a máme tu tak konečně po dlouhé době regulérní romanci, či tedy přesněji parádní drama, které rozhodně mezi novými sériemi plnými samých fantasy, sci-fi a bezhlavých komedií, přímo září. Zmatený začátek vyrovnávají následně epizody sahající do minulosti, tedy do doby, kdy Yuzuki žila pod jednou střechou s Harutem v Hiroshimě. Tady se dozvíme, jak se vlastně poznali a že to nebyl vztah hned od začátku, ale provázelo to mnoho těžkostí, neopětovanosti atd. Hodně se to tu střídá, takže jedna epizoda je ze současnosti a další hned z minulosti, i když pak se to už přesouvá hlavně do současnosti. Mně osobně moc ta minulost moc nebavila. Spíš jsem se zajímal o současnost, která tedy o nejrůznější zvraty a celkově dramatičnost neměla nouzi. Samozřejmě, Yuzuki Haruta odmítne s tím, že je zadaná. Nicméně on se vzdát nehodlá. Tady se mi líbilo, že hlavní hrdina nebyl nijak váhavý nebo jinak "dementní" a prostě věděl, co chce a šel si za tím a nenechal se zviklat okolnostmi, které nebyly vždy nejpříznivější. Zbytek je tedy jedno překvapení za druhým a i když to jede celkově pomalu, děj se opravdu rozjede a vše tu nějak dopadne, nic se nenechá náhodě, ať už pozitivní, tak negativní události. Bohužel, víc říct nemůžu, jelikož by to byl samý spoiler. Ale pro fanoušky romancí - je to jednoznačný nářez v mnoha okamžicích. Prostě takové anime více ze života. Není to ztřeštěná komedie, ani ecchi, ale hraje to hodně na realističnost, což se velice povedlo. Hlavně mě potěšilo zakončení, které v jednu chvíli vypadalo dosti zmateně, ale nezklamalo.

    

Zpracování trochu pokulhávalo, bylo takové hodně jednoduché a méně propracované, což ani tak nakonec nevadilo, děj to vyrovnal dokonale. Hudba se mi hodně líbila, od openingu s pěkným textem, po endingy a celkově i doprovod na pozadí, který parádně vystihoval atmosféru.

Nebudu recenzi dále zbytečně roztahovat, protože už není co dodávat, jedině bych spoileroval. Jen to tedy shrnu. Je to moc dobré romantické drama se vším všudy a i přes pomalejší tempo doporučuji všem fanouškům již zmíněných žánrů, neměli byste být zklamáni. Já se tedy absolutně nezklamal, na téměř každý díl jsem se těšil a chválím zvraty v ději, které byly vždy nečekané a šokující. 4,5/5*

Existuje ještě OVA prequel s trochu jiným zpracováním, který musím samozřejmě taky zkouknout. Nicméně tam by se to mělo hlavně soustředit detailněji na události z minulosti, než co nabídla série.

Komentáře

Přidat komentář >

, Zase jsi mě dostal... odpovědět
Zase googluju nejakýnto anime z Akihabary a co nevidím? :-D No tedy na to, že jsem s tímto anime absolutně nepočítal, mě tedy tvá recenze zase změnila názor. Tohle anime nesmím vynechat! :-)
, - odpovědět
"nicméně tady je vše ze začátku takové nejasné."

Tak jasné, protože anime je od arcu, který začíná na 8 volume mangy =D

Jinak... že Haruto nebyl dementní... no... on celkem byl.
odpověděl(a)
Řekni mi, v čem? Mně přišlo jeho smýšlení absolutně v pořádku.
odpověděl(a)
Jako chce NTRnout GF svýho kámoše, ale jakmile umře, tak se na ni vysere a pro srandu si nabalí jinou? Jakou srsly... to je v pořádku? :D
odpověděl(a)
To, že chtěl netorarenout, bylo evidentně i kvůli tomu, aby dal svému umírajícímu kamarádovi ještě nějakou naději na život, či jak bych to řekl. A i kdyby za tím nebylo tohle, nechat ji jít by byla akorát slabost (proto ho obdivuju). Pro srandu si jinou nenabalil, Eba mu jasně dala najevo, že by se neměli vidět. On nic neukončil. A kolem něj holt byla Asuka, se kterou se nakonec rozhodl jít cestou životem a na Ebu zapomenout. Ovšem pak se náhle Eba objevila (dobře, setkali se náhodou na slepým date) se sluníčkovým úsměvem a že se o něj najednou zase bude zajímat. Haruto se v tu chvíli dostal do situace, kdy nevěděl. Prostě nechutné dilema. Ebu měl i po tom všem stále rád, ale tak i Asuku. Myslím, že tady je to jasně vysvětleno. Ano, udělal pak chybu, že holt k Asuce nebyl upřímný. Ale je nutno se do jeho situace vcítit. Já ho naprosto chápal.
, - odpovědět
Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli mi po přečtení přijde tohle anime jakože se blíží k naprosté tragédii nebo zda mi přijde zajímavé. Ještě nad tím popřemýšlím a píši si ho na svůj maybe seznam. Díky za tip! (no nic, pro jistotu už pro dnešek přestanu se svými komentáři, protože jsem to tady v záchvatu nadšení zaspamovala svými debilními kecy (a to jsem si tady šla jen přečíst recenzi k Chuunibyou >_>)
odpověděl(a)
Buď v klidu, aspoň mám co číst a na co odpovídat. Chtělo by to víc takových aktivních čtenářů. 3 Jinak nemáš zač za moje doporučení! Bezva vidět, že jsou přeci jen užitečná.