Kategorie: Anime

King of Thorn

King of ThornPo zjištění, že by tento film měl být něčím podobný staré sérii Blue Gender, jsem si udělal menší filmový večer a zkouknul to. Vyklubalo se z toho vskutku podivné dílo, ale s lineárním dějem a zajímavou zápletkou, která měla takové zvláštní vyústění. Možná se to již zmíněné sérii nevyrovnalo, ale za zkouknutí to rozhodně stojí.

Příběh

Na světě propuká neznámá nemoc zvaná Medůza, která způsobí postupné zkamenění lidského těla následovaného smrtí. Pod schválením celého světa vznikne organizace, která zajistí zmrazení nakažených jedinců do doby, než se na nemoc najde účinný lék. Je to ale omezené jen na 160 jedinců, čili taková loterie. Jednou z vybraných je i Kasumi, jejíž dvojče vybráno nebylo. Spolu s ostatními šťastnými vybranými je převezena na starobylý Skotský hrad, v jejímž podzemí se nachází základna nakládající právě s vybranými jedinci během jejich spánku. Vše se však mění, když se náhle všichni probouzí a zjišťují, že jsou všude kolem trny a po chvíli začínají útočit i podivné létající nestvůry, což ptáci rozhodně nejsou. Co se stalo se světem a kolik let vlastně uběhlo?

V perexu jsem již řekl, že jsem se tento film rozhodl rozjet hlavně kvůli jistým doporučením a i tak mě to zajímalo, protože jsou filmy a obecně tvorba tohoto typu u mě velice oblíbená. Začátek filmu mě nadchl, vše vypadalo grandiózně. Hlavně, co mě překvapilo, že nemoc Medůza se projevila v New Yorku, čili tady ne, že by se to opět uzavíralo pouze do Japonska. A i dále, že základna se ocitala na jistém hradu ve Skotsku. Toto se tak často u anime nevidí, protože jak jsem řekl, Japonci se nejradši se svojí tvorbou uzavírají do své země. Nicméně jak film běžel dál a konečně se to dostalo k okamžiku, kdy nastal zvrat, začal jsem trochu pochybovat. Sice už ze začátku tam byly až příliš výrazné reference na dílo Sleeping Beauty (což je u nás Šípková Růženka, kterou všichni moc dobře známe), ale nečekal jsem, že se to nakonec zvrhne ve velice nápaditý, dovolím si říct, sci-fi spin-off tohoto díla. Nicméně ne, že by to jelo v jeho kolejích, ale ta myšlenka tam byla. Nicméně akce byla hned od začátku, hned se to dostalo i k docela velké krvavosti a to mě potěšilo, protože jsem čekal, že to nakonec nebude tak hororové. Bohužel, co mě trochu nepříjemně překvapilo, či spíš se mi nelíbilo, že postavy se chovaly příliš vyrovnaně a rozvážně. Prostě tam se umíralo a v pohodě, utečeme a budeme se tvářit, jakoby se nic nestalo. Později před náma dědkovi urvou hlavu, ani se neodvážíme zařvat. Ale když náhodou někdo uklouzne, to je hned řevu. Prostě tahle věc, kterou jsem trochu nepochopil. Každopádně jsem to nevzdával a dostával se do druhé poloviny filmu. No, prostě ten námět byl nakonec dost divný a já se v tom začal ztrácet. Ve chvíli, kdy se všichni dostali z hradu ven, co mě na tom asi zajímalo v té chvíli nejvíc, to kleslo i k trochu šílenosti a když se pak začal děj divně vracet a přeskakoval si kam chtěl, už jsem byl úplně ztracený. Ale zase, prostě dostaneme se ven, tak proč se tam nevrátit a neskoncovat... se zlem? Konec jsem spíš propřemýšlel a tápal, o co tam vlastně šlo, ač to bylo docela překvapivé a rozhodně jsem to takhle nečekal. Celkově tam byla slovní spojení, která jsem měl i přesto, že jindy obstonjě angličtině rozumím, problém přelouskat a stihnout si v hlavě přeložit. Možná proto jsem se v tom pak potom ztratil, ale nevezme to fakt, že to bylo prostě divné.

 

Postavy

Hlavní hrdinka (či spíš ta, kolem které se to točilo nejvíc), Kasumi, mi už od začátku nějak nesedla. A pak mi i dost lezla na nervy. Skupinu přeživších, která se dostala ze spárů těch divných ptačích příšer, dokázala akorát tak zdržet a když ke konci pak udělala to, co udělala, uznal jsem, že tohle prostě byla naprosto nemožná postava, kterou si nešlo nijak oblíbit. Za to Marco, to už byla jiná liga. Sice ze začátku jsem ho měl za delikventa a říkal jsem si, že ten určitě nějak zatočí dějem a taky, že zatočil, ale úplně jiným směrem a musím říct, že správným. Jediná postava, která ze všech nějak zdravěji uvažovala a byla něčeho schopná. Ron je další postavou, kterou uvedu a to byl prostě trochu opak Marca, taky sice týpek, ale trochu nepoužitelnej, i když pak udělal jeden čin, který si zaslouží respekt. Ale jinak už z té skupiny méně použitelných. Katherine oproti tomu neměla moc prostoru a ke konci jsem nepochopil, o co jí vlastně šlo, proč jednala, tak jednala. No, což, ale vzala si na starost malého kluka jménem Timothy, což byl další, který mě nehorázně štval a i ukázka toho, jak byly postavy ignorantské. Prostě on bral všechno jako hru a trochu divné bylo, že odhadoval typy příšer, se kterými se ostatní dostali do křížku. Ale jinak otravný, jak něco. Osttaní postavy buď nepřežily a nebo nedostaly moc prostoru. Jedna by byla spoiler a jinak žádní opravdoví záporáci se tu nenašli, protože jak říkám, bylo to divné.

 

Animace

Se Sunrise ještě nejsem takový kamarád, ale ze začátku to byla nádhera. Pozadí krásně vykreslená do detailů, postavy taktéž (obzvláště poveden jejich design) a prostě už to jsem viděl jako tahák, kdyby si animátoři neusmysleli, že sem narvou 3DCG a to tak hnusně, že nejen, že byly ještěrovité příšery komplet počítačové, což by ještě tak nevadilo, bylo to tu zpracováno poměrně snesitelně. Ale v některých okamžicích předělali i postavy do 3D a to se mi vážně nelíbilo. Tím to dost ničili, dá se říct i kopali tomu tak hrob a nechápu, proč to prostě nezanimovali, jako jinak všechno ostatní. Taky by jich neubylo. Kromě tohoto středního zklamání ovšem jinak špička.

 

Hudba

Soundtrack se mi obzvláště líbil, hodil se sem a snadno mi pak zněl v hlavě a rád jsem si jej znova a znova poslechl. Po této stránce nemám výtky, bezvadné.

 

Vyhodnocení

Čekal jsem od toho trochu něco víc. Nemůžu říct, že by mě to zklamalo, ale ani moc nepotěšilo. Trochu zmatený děj s podivným, ale možná logickým a neurčitým koncem. Moje očekávání to nesplnilo, ale jako film na večer to zase nebylo tak špatné. 3,5/5*

Doporučuji těm, kteří rádi možná něco trochu složitějšího na pozdější přemýšlení, ale i těm, kteří si rádi zkouknou nějaký ten sci-fi film zasazený do nedaleké budoucnosti v hlavní roli s neznámou nákazou. Určitě vás to nějak moc nezklame, věřím tomu.

 

  

  

  

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.