Kategorie: Anime

Letní anime tituly 2013

Letní anime tituly 2013Již dávno se rozjela nová sezóna a já pomalu dokončil veškeré tituly, jenž jsem se rozhodl ozkoušet a přijít tak s mým tradičním shrnutím, se kterým přicházím již od jara minulého roku. Nyní však s trochu obecnějším názvem. Podíváme se, co nám tedy tato sezóna přinesla za poklady a naopak, co za další nesledovatelné blbosti.

Free!

Paradoxně jsem začal tímto kouskem, jenž sklízel na jednu stranu potěšení ze strany dívčího publika a na druhou výsměch a velké WTF z toho mužského. O co tedy jde? O fujoshi(t) titul. Přesněji tedy, skupina středoškoláků, jenž každý z nich má ženské jméno, se rozhodne zavzpomínat na staré časy. Hlavní hrdina má totiž rád plavání a vodu celkově a proto se taky se všemi ostatními kdysi seznámil u bazénu. Jak to tak bývá, ne všichni zůstali v partě a tak trochu se rozpadli. A s nimi zanikl i plavecký klub. A teď se po letech zase začínají dávat dohromady. Zní to tak divně a i to vypadá divně. Na druhou stranu, proč ne? Anime o plavání jsme tu přece ještě neměli a pokud upustíme fakt, že je to tvorba jasně určená pro ženský, dá se na to i koukat a může to být zajímavé, i když nemám moc velkou motivaci na to koukat. Jen tedy už pro začátek je jasné, že pro KyoAni, studio zaměřené výhradně na moe tvorbu, to byl nehorázný obrat.

    


Danganronpa The Animation

Když jsem se dozvěděl, že toto anime má být o hrách o přežití, měl jsem jasno, že to zařadím do seznamu svých letních anime. Hlavní hrdina byl přijat na prestižní vyšší střední. Má z toho strach a nechápe, jak se tam zrovna on mohl dostat, nicméně stane před budovou a rozhodne se jít vstříc novému životu. Náhle však ztrácí vědomí a probírá se v nějaké místnosti, spolu s dalšími lidmi. Setkává se zde i se svojí bývalou spolužačkou a stejně jako ostatní, ani on nechápe, co se děje. Všichni pak zjistí, že je zde ředitelem jakýsi dvoubarevný medvěd, který jim řekne, že se odsud nedostanou a budou muset hrát jistou hru, při které se dostane ven každý, kdo někoho zabije. A aby toho nebylo málo, dá všem motivaci pro to, aby tuto hru hrát opravdu začali a nerozhodli se zde jen nečinně strávit zbytek života. Popsal jsem to zmateně, ale vypadá to hodně dobře a prozatím to vidím na jednoznačný tahák sezóny. I když tedy nevím, ale ta cenzura mi přijde trochu na hlavu. Ale uvidí se, co z toho bude.

    


Rozen Maiden (2013)

A je to tady, přichází zbrusu nový remake sérií Rozen Maiden, který se ovšem chystá jít trochu alternativní cestou. Zkráceně pro ty, co neznají, prostě tu jde o to, že série oživlých panenek usiluje o obnovení ztracených pout, které by z nich všech měly udělat jednu ucelenou a to Alici. Hlavní hrdinou je člověk, přesněji středoškolák, kterému jednou v pokoji přistane truhla poté, co podepíše papír, kde si může vybrat, jestli bude či nebude hrát. V truhle najde panenku, která vypadá, jako živá a také, že brzy obživne. Toto se děje na mnoha jiných místech, ne jenom u hrdiny. No, je to trochu zmatené, sám jsem neviděl původní série a rozhodl se pro toto nové a tak ani pořádně nevím, co se tam dělo, protože se v prvním díle událo tolik věcí, které viditelně odkazují na něco již existujícího a ucelenějšího. Proto mě to ani moc nezaujalo. Možná to odložím na neurčito.

    


Kamisama no Inai Nichiyoubi

Velice zajímavý s slibný titul, který nás přivádí do světa, kde přestal fungovat Bůh. Jak se to projevuje? Ti, co by měli umřít, neumírají. I když jsou totálně rozdrceni, jsou schopni se i přesto dál pohybovat a postupem času chodit po světě jako nemyslící zombie. Nicméně zde existují takzvaní "hrobníci", kteří jako jediní dokáží nemrtvé pochovat a tak je odvést z tohoto světa. Hrobníkem je i mladá dívka, žijící pokojně s ostatními vesničany. Každý den vykope několik hrobů, nicméně protože nikdo neumírá, zdá se to být zbytečné. Tu však do vesnice přichází tajemný člověk, který se rozhodne vše změnit. Prostě tady je ihned vidět originální námět, hlavně se mi líbí to téma zombie, které se v anime moc nevyskytuje a což je osobně moje parketa. Myslím, že to bude dozajista parádní fantasy/shounen. Vypadá to hodně, hodně dobře!

    


Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Rozhodně nejlepší komedie sezóny. Pokud tedy máte rádi příběhy "ze života". Hlavní hrdinkou je taková hikikomori, dá se říct. Jediné, co zná, jsou otome hry, v nichž exceluje. Nicméně v normálním životě to má těžké. Nedokáže absolutně fungovat ve společnosti. Nyní však nastupuje na vyšší střední a rozhodne se vše změnit. Nicméně zjistí, že to tak lehké není a požádá tedy o pomoc svého bratra, aby jí naučil alespoň komunikovat. Co dodat, tohle je úžasné! Navíc to jde absolutně s dobou, takže ne, že je to téma světa před několika lety, ale parodicky to sahá na současný svět. Sice mi to trochu připomíná OreImo, hlavně tedy tím námětem, kdy bratr bude pomáhat sestře, ale tak, uvidí se. Zatím rozhodně doporučuju a jsem zvědav, jak se to vyvine.

    


Rescue Me!

Klasika, týpkovi odjedou rodiče kamsi na služební cestu, takže má celý barák pro sebe, do toho se dozví, že v něm nebude sám a že se o něj bude starat jeho spolužačka, jejíž rodiče se znají s rodiči hlavního hrdiny a která má v hlavě jen to jedno. Do toho se postupně začnou objevovat další dívčí postavy se stejným smýšlením a vzniká z toho tak další anime průjem sahající si na samou hranici mezi normálním anime a hentai tvorbou, i když popravdě, zůstává to na úrovni představ. Nicméně kvalitu Aki Sory/Yosugy no Sory, případně KissxSis nečekejte, protože tohle je primitivnost nejvyššího stupně a pokud u toho nehodláte vypnout mozek, ani se to nesnažte pochopit. Je to OVA dělaná podle mangy, nebude žádné pokračování a tak je děj naplácaný do celkem 27 minut. No, což, ono to samo o sobě chtělo další borderline hentai, ale dle mého hodnocení si to víc, než 1.5* z celkově 5*, nezaslouží.

    


Kimi no Iru Machi

V popisu bylo napsáno drama a jelikož já osobně začínám mít dramata čím dál víc rád, měl jsem jasno, že to rozjedu. Příběh vypráví o tom, jak se hlavní hrdina stěhuje do Tokya ke svojí sestře a chystá se zde začít nový život, protože se v minulosti něco událo, přesněji, něco špatného provedl. Poznává zde pár nových lidí, ale nechce se účastnit uvítacích večírků a celkově se sociálním kontaktům spíše vyhýbá. Co tedy skrývá jeho minulost? Protože v prvním díle není skoro nic, z čeho by se dalo těžit, musel jsem jej popsat skoro celý. Abych řekl pravdu, nechápu to. Jak se nic neukázalo a vše jde v takových náznacích, člověk prostě neví, co očekávat. Nicméně bude nejspíš zajímavé, až se odkryje celá pravda a už jen to, si myslím, je taková motivace s tímto anime pokračovat. Uvidí se, mohlo by to teoreticky splnit aspoň menší očekávání. Mě se to zatím líbí.

    


Gin no Saji

Hachiken nastupuje na hnojárnu a tak nějak cítí, že sem nepatří. Každý, kdo tu je, má nějaký cíl a zdejší systém je pro týpka z města vcelku vražednou záležitostí. Není to tu o běžném učení se, ale o adaptování se na život na farmě a vůbec, na práci se zvířaty. Potkává zde však mnoho zajímavých lidí a dostává se do jedné skupiny, se kterou bude muset strávit celý školní rok. No, jednoznačné překvapení a ač už jsme téma hnojárny mohli vidět třeba v Moyashimonovi, toto je víc ze života, prostě procházení jednotlivých dnů a tím pádem to bude jistě i mnohem zábavnější a zajímavější, než přednášky o bakteriích vmixovaných do ecchi. Jinak se jedná o dílo od autorky FMA, což byl tedy zajímavý obrat, ale myslím, že to rozhodně špatně nedopadne. Jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet.

    


Hyperdimension Neptunia The Animation

S jako předposlední letní sérií přicházím s touto nepopsatelnou a pro normálního člověka, jenž chce vidět něco kvalitního, nestravitelnou srajdou. Abych v tom ale nalezl nějakou logiku, tak tu máme podivný svět, který je očividně podivně propojený s tím digitálním, čili kdo ví, kde se to vlastně odehrává a do toho tu máme 100% obsazení dívčími postavami, jenž tvoří jednu nesnesitelnější než druhou. A abych nezapomněl dodat, každá z nich se dokáže měnit v jakousi vyšší formu a může bojovat proti "nepřátelům". Ale je to stupidita nejvyššího stupně. Pokud jsem někdy nadával na Vividred Operation, toto je ještě horší (srovnávám typ anime). Pokud ale chcete dávku fanservisu, klidně do toho jděte. Já dávám ruce pryč.

    

 

Blood Lad

A jako poslední uvedu Blood Lad, jenž jsem přidal až po dopsání tohoto přehledu a což na to, že se to jeví jako řádná blbost, působí naopak velmi dobře. Zkráceně, svět démonů je rozdělen na mnoho území a jednomu z nich vládne i upír jménem Staz. Jenom tu je taková maličkost, že je otaku. Ulítává na všem, co se toho týká a obdivuje lidské existence. Nicméně před ostatními se musí tvářit drsně, aby byl jako opravdový boss. Nicméně jednou se v tomto světě objevuje lidská dívka a je hned zajata Stazovým gangem. Ten je z ní unesen, nicméně se věci trochu zkomplikují a... no, dívku sežere obrovská květina a z ní se stane duch. No a Staz si dá za úkol jí opět vrátit do lidské formy a vydat se s ní zároveň do lidského světa. Šílená, komixová atmosféra, která ovšem působí zvláštně a poutavě. Vypadá to na slušnou komedii, která nic nezkazí. Ale uvidí se.

    

 


Hodnocení z druhé ruky

Tady to taky bude poprvé, kdy hodím kratší přehled některých ostatních titulů, které jsem sám nerozjel, ale mám dost známých, kteří ano a kteří si také udělali svůj názor. Nicméně budu čerpat i z komentářů různých komunit. Proto jsem to také nazval hodnoceními z druhé ruky.

Senki Zesshou Symphogear G má být hudební anime, nicméně i takzvané over-the-top, co je lehce představitelné, když si tedy vybavíte Tengen Toppa Gurren Lagann a zejména jeho šílené souboje. Ale tady je to prostě o dívkách poletujících vesmírem (?) a za rytmu techna se řezoucích. Nic pro mne.

Začalo taktéž Monogatari (pokračování Bakemonogatari, Nisemonogatari, apod.), na které jsem se v poslední chvíli vykašlal, neboť těchto titulů mám už pokrk. Navíc, co jsem zaslechl, jede to tentokrát na yuri fanservice. Ale nebudu to riskovat. Možná se vrhnu až na Kizumonogatari.

I Genshiken dostalo další sérii. Původní dvě jsem neviděl a tak jsem taktéž nastolil odklad, nicméně jde o téma zaměřené na otaku kulturu, údajně velice dobře zpracované a kvalitní.

Kitakubu Katsudou Kiroku je údajně na úrovni shortů (anime sérií o 3-minutových epkách), čili tedy šílený humor a tak podobně. Navíc téma je z popisu jasné - protagonistky středoškolačky a střelený klub. Dávám ruce pryč.

Inu to Hasami wa Tsukaiyou, o tom stále uvažuju. Nicméně příběh má být takový, že se hlavní hrdina promění ve psa a je pak trýzněn hlavní ženskou postavou, vše v komediálním ražení. Podle komentářů to nedává smysl, ale humor by mohl být dobrý, takže to ještě zvážím.

Co jsem si všiml, taktéž Highschool DxD dostalo novou sérii. Nejel jsem od toho tu první, ale jak jsem již viděl, tak jde o tvrdou komediální ecchi sérii, čili fanoušci si můžou jen pískat. U mě nezájem.

Kami Nomi zo Shiru Sekai nám také pokračuje, jen zde jsem nepochopil, jestli jde opravdu o další sérii, protože první díl a vlastně i celý titul jde v označení Megami-hen. Ale jinak v popisu stojí třetí série, takže jsem mírně zmaten, ale později to možná zkusím a uvidím sám.

 

To je vše, přátelé. Nakonec je tato sezóna na tituly vcelku bohatá, i když já si jich osobně nevybral tolik, abych se pak nemusel prokousávat něčím, co mě nebaví a nedává mi to motivaci na to vůbec dál koukat. I tak jsem spokojen, našlo se mnoho zajímavých a slibných titulů, které jistě dokáží splnit svůj účel.

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
A ještě jsi zapomněl na Ro-Kyu-Bu SS :P Tsche... pozapomenout na jedno z nejdůležitějších anime sezóny...

(Jo a Symphogear je bez vesmíru a bez techna xD)
, - odpovědět
ad KamiNomi: He? Obviously je to další série. Jenom je to asi o 100 chapterů mangy šoupnuté dopředu, takže půlka postav je tam "nová".

ad Monogtari: yuri? To, že si Senjougahara dělá s Tsubasy srandu a lehne si vedle ní? Který n00b tohle napsal...?

ad Neppy: Nikoliv každá. Jenom CPU (bohyně) můžou :P A pořád nevím co na tom vidíš za srajdu... to, že z toho v první epce udělali pro prdel ecchi, neznamená, že to tak pokračuje ;)

ad KimiMachi: Měls aspoň sledovat tu OVu předtím... pak bys něco pochytil ;)

ad Rozen Maiden: V prvním díle sumarizovali 7 volume mangy :P Já už ti to říkal =) Stejné, jako u KimiMachi, měls sjet předchozí série pro lepší přehled ;)
odpověděl(a)
Překlep. 8 volume mangy =) Jinak řečeno první "sezónu" mangy =)
RM 2013 je adaptace Second Series mangy =)