Kategorie: Anime

Natsuiro Kiseki

Natsuiro KisekiPrvní moje zhlédlé anime jara 2012. A hned něco opravdu letního s trochou zázraků.

 

 

Příběh

Natsumi, Rinko, Saki a Yuka jsou nejlepší kamarádky. Jelikož začínají letní prázdniny, chtějí si užít každý jejich den naplno. V tom ovšem trochu zabrání fakt, že se Saki bude na konci léta stěhovat do Tokya a tak už nebudou moct být všechny pospolu, jako doposud. Často se sházejí u svatyně, kde je kámen, který údajně plní přání. A tak se jednou stane zázrak a toto léto se pro všechny čtyři stane výjimečným.

Komplexněji popsat děj nešlo, páč je to takové normální slice of life, kde se řeší normální životní situace, kterým pomáhá právě zázrak způsobený již zmíněným kamenem. Jinak je to příjemné letní anime, které nijak zásadně nezklamalo.  Příběh se po celou dobu točí okolo čtyř hlavních hrdinek, které mají rozdílné povahy, což popíšu u postav. Z prvního pohledu by se dalo i říct, že je to anime spíš pro holky (má to i své "idol" části, naštěstí ne tak velké), ale nikde není napsané, že je to shoujo a navíc, známe K-On!, které má valnou většinu fanoušků právě z mužské populace a tak to u Natsuiro Kiseki nemusí být výjimkou, ovšem samozřejmě bez znechucujícího fandomu, který právě K-On! kolem sebe všude má. No, moje osobní dojmy jsou takové, že mě to ze začátku rozhodně moc nebralo. Když jsem poprvé viděl ten "zázrak", co se stal, už jsem si říkal, na co jsem to zase začal koukat. Postupem času se ale ukázalo, že je to anime plné řešení věcí okolo přátelství apod., což se mě osobně líbilo a od půlky jsem se dokonce začal těšit na každý nový díl. Z negativ musím vypíchnout bohužel věc, že to bylo trochu jednodušší, až předvídatelné. Poslední "zázrak", co se stal, jsem s úplnou přesností odhadl, takže žádná překvapení, nic takového. Další věcí jsou i jisté cliché okamžiky, kdy se do toho zapojovalo příliš moc emocí a působilo to trochu přehnaně, což by se dalo přiřadit třeba k takovému AnoHana, ale v asi desetkrát menší míře, naštěstí. Ve výsledku mě to teda nějak moc nedostalo.

 

Postavy

Jak už jsem řekl, jsou tu čtyři hlavní hrdinky a s nimi čtyři rozdílné povahy. Vezmu to tedy podle oblíbenosti a začnu Yukou, která byla typickou představitelkou pohodovosti a i jisté hyperaktivity. Měla zásadní roli v tom ostatní k něčemu dokopat už jenom svojí nadšeností. Rinko byla zase úplný opak Yuky, hodně pasivní a nechávala se spíš do těch věcí právě zatahovat bez nějakých připomínek. Předposlední je Saki, zastávající zase pozici postavy držící své emoce uvnitř a navenek je nedávající najevo, což mnohdy komplikovalo situace. A poslední Natsumi, charakter, který já moc nemusím, většinou trochu negativní až otravně realistická, ale zase vše chtěla nějakým způsobem vyřešit, což se v některých situacích hodilo a nebyly tak díly o ničem. Co říct, rozmanité postavy vždy udělají svoje a v tomto případě to bylo dobré.

 

Animace

Že je to Sunrise jsem tak nějak zjistil až teď po dokoukání a musím říct, že to ani zdaleka nemá takovou tu typickou "Sunrisáckou" kresbu, kterou známe ze sérií CG apod., podle čehož se právě toto studio pozná. Tu se to vyrovnávalo spíš J.C.Staffu, i když jen lehce a působilo to pěkně. Stejně jako anime, i kresba byla příjemná a animace dobrá, hlavně u toho, kdy přestavitelky tančily, to slamák dolů.

 

Hudba

Tady musím pochválit opening, páč ten se mi líbil už od začátku a od té půlky, kdy mě anime chytlo, mi pořád zněl v hlavě a už jenom to mi dávalo chuť do sledování. Ending se taky skvěle hodil, i když na opening nemá a hudba na pozadí odpovídala situacím, i když v některých, jak už jsem psal u příběhu, akorát podporovala emoční přehnanost.

A tu bych přidal ještě takový menší addon pro samotný zvuk, či spíš samotné dabování postav, kde se jeden známý zmínil o tom, že k hlavním postavám nějak moc nesedí výběr seyuu. Jelikož já nejsem ještě na úrovni, kdy bych kritizoval i výkony seiyuu, nemůžu nic potvrdit, ale tento fakt bych tedy taky lehce vypíchl, když už jsem to teda od někoho slyšel.

 

Vyhodnocení

Ze začátku jsem to neviděl dobře, od půlky jsem uvažoval i o vyšším hodnocení, ale ve výsledku jsem to přece jenom musel zvážit. Příjemné letní anime, které se točí okolo čtyř představitelek a řeší se jejich životní situace. Bohužel trochu jednodušší a předvídatelné s občasným cliché. Ovšem zásadně nezklamalo a docela se líbilo. Finální verdikt proto bude 3,5/5*.

Kdo má rád jednodušší anime s letní atmosférou a normální slice of life, je toto anime skvělou volbou.

 

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.