Kategorie: Anime

Natsuiro no Sunadokei

Natsuiro no SunadokeiVětšinou recenze na krátké OVA nedělám, ale tady si dovolím udělat malou výjimku. Ač se nejedná o nic extra, jen o jeden titul založený na vizuální novele a to romance spojená s cestováním časem, čili vcelku zajímavá kombinace, na kterou jsem se docela těšil. Nakonec z toho vypadl průměr, který ale zase nebyl tak špatný.

Příběh

Koutarou se chce na začátku léta vyznat Kaho, kterou již dlouhou dobu obdivuje. Než tak však stačí učinit, dostává se do křížku s tajemnou Ligene a rozbíjí jakýsi předmět, který ho následně posílá tam i zpět v čase. Dozvídá se tak nejen, že mu to s Kaho nakonec vyjde, ale i zároveň tragický fakt, že Kaho přijde na konci léta o život. Brzy se dozvídá, co je vlastně Ligene zač a tak začíná menší boj s časem, který rozhodne, jestli lze Kaho ještě nějak zachránit.

Původně jsem to chtěl jet jako vizuální novelu, ale protože byla pouze v obskurní DVD verzi, která se mi navíc sekala, rozhodl jsem se radši pro anime adaptaci, jejíž přítomnost mě potěšila. Bohužel to byla jen její přítomnost, OVA sama o sobě nebyla nikaj extra dobrá, spíš bych řekl, takový průměr a jednoduché nerozváděné romantické anime. Prostě hlavní hrdina a kolem něj několik dívek, z nichž ale nehrála většina moc roli, spíš se zde jednalo o již zmíněnou Kaho a její záchranu. Cestování v čase tu bylo, ale ze začátku teda zmatečné, že jsem nevěděl, co se vlastně děje a o co tam jde a proč se hlavní hrdina dostává jednou tam a jednou zpět a navíc pokaždé byly věci trochu jinak. To se naštěstí v půlce trochu vyrovnalo a děj byl i trochu lineární, ale jak jsem řekl, jednoduché, nepřekvapivé a předvídatelné. Absolutně žádná pecka, což se ale dalo čeka od nepříliš známé OVA, navíc už řadu let staré a vůbec, i krátké. I tak jsem si tu ale našel zalíbení v té krásné cliché romanci mezi hlavní dvojicí a vůbec, i celkové té naivní jednoduchosti titulu. Škoda, dalo by se to určitě zpracovat lépe, ač vizuální novelu jsem neměl možnost poznat. Na ecchi to tu taky hrálo, ale marná snaha, tím si to moc nevylepšilo. Taktéž komediálnost nebyla ničím zvláštní, jen zakládala na klasice. Čekal jsem holt víc, ale zase ne tolik, abych byl zklamán.

 

Postavy

Tady to vezmu zlehka. Hlavní hrdina byl prostě typický, jako ti ve vizuálních novelách bývají, snadno ztotožnitelný a ničím moc nezajímavý. Kaho, jakožto jeho střed zájmu a zároveň školní idolka, která si očividně moc nevěřila. Taky nic zvláštního, nicméně jsem měl možnost se nad ní trochu rozplývat (prostě tyhle typy charakterů mě vždykcy dostanou =D). Kamarádka z dětství, Ai, s typickým crushem na hlavního hrdinu, ale maličko dějem zamávala, čemuž přidala malý pozitivní bodík. Mana, kterou teda odflákli a její příběhová stránka se vyřešila prakticky během tří minut a na děj nakonec neměla vůbec žádný dopad, čili úplně zbytečná. A nakonec dívka z budoucnosti, Ligene, která postupem času taky podléhala hlavnímu hrdinovi a nevysvětlitelně se nakonec ještě objevila v jiné formě, což zase trochu bodíky ubírá, protože to nedávalo smysl. A nakonec teda Tomomi, jakási učitelka, se kterou byl hlavní hrdina v přáterlském vztahu, ač zase nebylo nic vysvětleno a která mu dokonce uvěřila, když jí vyprávěl o tom, jak cestoval časem. No, dobrá, už hned druhá nevysvětlená věc ohledně postav, kterou bych vypíchl. Jinak průměr, stejně jako příběh.

 

Animace

Jednoduchá, nepropracovaná, ale stále koukatelná a snesitelná. Třeba oproti Ouranu to bylo úplně něco jiného. Ale stále zůstávám u té jednoduchosti a že to prostě animátoři spíchli horkou jehlou, což se ale u OVA dá očekávat, tam se na to ve většině případů moc nedbá.

 

Hudba

Taktéž nic výrazného, možná trochu dobrý ending, ale jinak absolutní průměr. Hudba na pozadí nerušila, čili seděla. Ale jinak nic víc, jako bych ani nic neviděl pomalu. Po této stránce nic zvláštního.

 

Vyhodnocení

Titul, který je svojí povahou zajímavý, ale anime zpracování nebylo nic moc. I tak dílko, které neurazí a nesebere příliš času, na nějakou znuděnou hodinu se to hodí perfektně. Námět byl ovšem dobrý, i to dokázalo trochu zahřát u srdce a přes to všechno tomu nakonec dám 3/5*.

Doporučuji příznivcům cestování časem, ač toho zde moc nebylo, ale i těm, kteří si chtějí prostě oddychnout u nějaké nesložité romance.

  

  

  

 

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.