Kategorie: Anime

One ~Kagayaku kisetsu e~ True Stories

One ~Kagayaku kisetsu e~ True StoriesMoje první hentai a zároveň adaptace vizuální novely od tvůrců, kteří později přešli k velice známému studiu Key, jenž má na svědomí slavné tituly jako Kanon, Air a Clannad, které později dostaly své anime adaptace. Toto je stavební kámen těchto děl a jediná kloudná adaptace, která mě zároveň přivedla na vlnu sledování nového žánru.

Příběh

Kouhei žije normální život středoškoláka, ovšem s tím, že často cítí jakousi prázdnotu, divné pocity, kterým rozumí jen on a pojí se s jeho minulostí. Postupně se potkává se třemi dívkami, slepou Misaki obdivující západ slunce, tajemnou Akane věčně čekající v dešti na návrat kamaráda z dětství a nakonec jeho kamarádkou z dětství, Mizukou. Jeho život se ale začne záhy měnit a to pokaždé, co s každou z dívek něco začne mít...

Zjednodušeně řečeno, abych zbytečně nespoileroval a nepokazil tak záhadný, ale pěkný zážitek z tohoto dílka. Jak už jsem popsal v perexu, toto dílo jde ruku v ruce s velmi známou trojkou od Key a je jejím stavebním kamenem. Myšlenka jiných světů spojených se záhadnou dívkou žijící v onom světě bez lidí, či už samotné postupné zapomínání Kouheiovy existence, můžeme vidět právě v těch ostatních dílech. Nicméně na toto téma bych si chtěl nechat samostatný článek, nyní se soustřeďme na One jako takové. Velice mě to překvapilo, protože jakožto adaptace vizuální novely, kterou jsem hrál a úplně jsem jí propadl, to bylo skvělé. Nemůžu říct, že to jelo úplně přesně, ač první díl jel přesně a nestačil jsem žasnout, ale nesmírně se to povedlo a po otřesném zážitku se sesterskou OVA stejného názvu, tentokrát pro všechny věky a bez přídavku "~True Stories~", která si jela svým stylem a absolutně nedávala smysl, bylo tohle přímo hřejivé potěšení. Prostě kohokoliv, kdo zná vizuální novelu a hrál ji trochu víc do hloubky, tato OVA nezklame. Pár věcí bych vytkl, ale to rozeberu v postavách. Děj byl tedy záhadný, ale snažil se o opravdu lehkou komedii, která vůbec nevadila (druhý díl jsem se příjemně zasmál, jak se Kouhei snažil dostat nehoráznou kuudere Akane). A zároveň smutný a ke konci dojemný tak, že jsem nečekal, že se budu muset prát sám se sebou, abych nepropadl v brek. Ne, neřeknu, jak to dopadne a jaký typ dojetí mám na mysli, jestli ze smutku, či radosti. Nicméně jsem zde poznával dialogy a situace a vše bylo vyobrazeno parádně, ač některé věci přece jenom pozměnili, ale to ničemu nevadilo v tom, aby samotný příběh dal najevo svůj potenciál.

Na to, že je to hentai orientované zejména na příběh, to má naopak docela dobré h-scénky, když to řeknu z takového pohledu. Existuje totiž necenzurovaná verze, takže vše tu je vidět v celé své "kráse". Naštěstí, na epizodu padají sotva 2-3 minuty, čili je to zanedbatelné. Ale protože je to hentai, samozřejmě to tu z pravidla musí být, i když mi to přijde docela zbytečné. Navíc je zajímavé, že každým dílem se jejich kvalita, či jak to nazvat, mění. Je toho každým dílem prostě trochu víc (obsahově, délka zůstává stejná).

 

Postavy

Takže hlavní hrdina, Kouhei, nebyl ničím zvláštní, co se povahy týče. Normální typický protagonista, jakého známe, ale s těmi věčnými pocity prázdnoty a jeho "schopností" být jednou v tom a v tom světě. To už leccos prozrazuju, ale prostě takhle to s ním asi bylo a podle toho to taky nakonec dopadlo, ač se rozhodl správně. První dívku, jenž potkal, byla tedy Misaki, postava s handicapem, jehož výskyt není v anime (a asi ani v hentai) moc obvyklý, nicméně její povaha a všechno šla krásně podle předlohy, není si na co stěžovat. Akane, jak jsem již naznačil v popisu příběhu, je prostě kuudere (chladný, bezemoční, většinou i nepřístupný typ postavy) a zároveň i ta, jejíž route jsem ve vizuální novele dohrál. Prostě úžasná, pro tento typ charakteru budu mít vždy slabost a tady taktéž nezklamala. A nakonec Mizuka, kterou trochu víc pozměnili a z její spíše tupé povahy udělali takovou typickou osananajimi pečující rázně o hlavního hrdinu (a zároveň samozřejumě tu, která na něj má crush). Jediná postava, která mi prostě nesedla a nejela tolik podle předlohy, ale stále to byla ona, což aspoň, že tak. Mimo tyto postavy tu jiné moc nebyly. Sice uznávám a dávám plus za to, že se objevily některé, jenž znám z vizuální novely v openingu a dvě i v ději, nicméně tady to bylo hlavně proto, že ty dvě další důležité postavy byly příliš mladé a proto je tam radši nedávali, jako hlavní hrdinky.

 

Animace

Další překvapivá věc a to animace a celková kresba. Čekal jsem něco ne moc propracovaného, jak vzhledem k roku tak k tomu, že to je prostě jen hentai OVA a že se s tím nebude nějaké studio moc štvát. Nicméně design postav byl původně navržen stejným člověkem, který později navrhoval i ty pro Kanon apod. a, slamák dolů, již zmíněné studio je vykreslilo krásně a dalo si i docela záležet s pozadími a tak vše uzpůsobilo tak, jak má být a parádně se trefilo do designu z předlohy. Myslel jsem původně, že si prostě dá záležet jen u hentai scén a na zbytek se vysměje se suchým štětcem, nicméně ne, zpracovalo to výborně, jsem spokojen.

 

Hudba

Aby nebylo těch překvapení moc, přidám ještě jedno a to hudbu. Opravdu jsem nevěřil, že sem dají, ač poupravenou, hudbu prakticky identickou s tou, která byla ve vizuální novele. Prostě nádhera i pro uši. Opening s endingem nebyly taky špatné, ač ty už si holt nezapamatuju, ale vždy mi bude znít v hlavě právě ta hudba v pozadí, když si vzpomenu.

 

Vyhodnocení

Je to škoda. Jako samostatná, ač svižná, OVA, by to bývalo parádní. Ne, nemělo to dost popularity, tak se to rozhodli udělat jako hentai. No, co už. I přesto jsem nadšený, adaptace se povedla prakticky na sto procent, jen to bylo holt trochu uspěchané a nepovedla se závratně ta jedna postava. Nicméně zasazení přesné, příběhy taky skoro všechny přesné. Jsem oslněn, nadšen a zároveň dojat.

Jelikož si tohle nemám kam zaznamenat (MAL ani AniDB nevedu a A-P hentai v databázi nemá), udělám hodnocení tu. Je to těžké, nejradši bych tomu hodil 5*, ale budu spravedlivý a za tu skoro dokonalost dám také skoro dokonalé hodnocení a to 4,5/5*.

Doporučuji všem, kteří si radši zhlédnou hentai pro příběh (toto je příkladem, že tady příběh převládá nad perverzí) a kapesníčky tak můžou nechat ve skříni pro jiné tituly, či jiné příležitosti. Ale mimo to i pro ty, co mají rádi záhadnost, romantiku a prostě krásnou, ač krátkou, podívanou podkreslenou několika netáhlými h-scénami.

 

   

    

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.