Kategorie: Anime

Ongoingy jara 2013

Ongoingy jara 2013A máme tu jaro. Ovšem nejen z hlediska stále se oteplujícího počasí, ale i z toho ohledně nových anime titulů, ze kterých jsem si tentokrát vybral nesmírné množství a tak budete moct být v obraze více, než kdy jindy doposud. Z většiny mám zkouklé už dvě epizody, čili jsem u mnohých stihl pozměnit svůj první názor a vylepšit tak hodnocení.

 

RDG: Red Data Girl

První moje jarní anime, vyprávející o dívce jménem Izumiko se zvláštními schopnostmi, žijící v horách a docházející do zdejší školy. Nyní však nadešel čas, aby se seznámila se svým strážcem, jímž je ne moc příjemný Miyuki. Popravdě, pořád nevím, co od tohoto anime očekávat. Izumiko už ukázala svůj podivný potenciál tkvící v tom, že nemůže používat elektronické přístroje, protože se ve chvíli, kdy je použije, začnou chovat divně. Ale co jsem tak vykoukal z prvních dvou epizod, nevím skoro vůbec nic, jen, že Izumiko kdosi pronásleduje (nějaké stíny, či co) a Miyuki postupně měkkne, i když byl v první epizodě za pořádného rapla. Zatím to nevidím moc růžově, ale uvidí se dál.

    

 

Dansai Bunri no Crime Edge

Toto jsem rozjel už spíš ze zvědavosti ohledně tématu, které je o Kirim, jenž má zvláštní fetiš ohledně vlasů, že má prostě potřebu někoho střihat. A jak už to tak bývá, setká se s někým, z koho je nadšený a to s prokletou Iwai, která má neskutečně dlouhé vlasy, ale je prokletá, že jí nelze ostřihat. Nicméně Kiri používá ke střihání speciální nůžky, které mají trochu krvavou minulost a je již jasné, jak zázračné asi nakonec jsou. Inu, přes tenhle triviální námět mě to docela překvapilo. Sice to bylo trochu úchylné ze začátku ohledně těch vlasů (Kiri má očividně fetiš vůbec na vlasy jako takové), nicméně se pomalu ukazuje, že to má i svojí docela krvavou stránku, ač to tolik nevyniká. Ale už můžu prozradit, že se zde jedná o to, že jsou jisté takzvané "nástroje smrti", které mají svojí minulost a ovládají mysl svých současných vlastníků. Může to být dobré.

    

 

Photo Kano

Konečně něco klasičtějšího a takového uvolněnějšího. A už podle názvu zde půjde o focení. Hlavní hrdina, Kazuya, dostal od svého otce foťák a s nástupem do nového ročníku školy a fotí, na co přijde. Zejména tedy jeho "kamarádky", které potkává a jejichž množství naznačují, že anime bude pouhou další harémovkou. A tohoto se chytne fotografický klub a Kazuyu přesvědčí, aby se k nim přidal, i když ví, že tomuto klubu jde jen o to zachytit co nejvíce holek ze školy v různých úhlech - prostě úchyláci, jak se patří. Nic zvláštního, i když pěkný námět a jak jsem již řekl, neočekávám od toho moc, možná další otravnou harémovku a případně nějakou menší romanci, protože Haruka, Kazuyova kamarádka z dětství a překvapivě školní idolka, se k němu nějak podezřele moc má.

    

 

Aku no Hana

Býval bych to nazval největší humusárnou sezóny a to už jen tím svým zpracováním ohledně kresby, pomalého vývoje děje a hlavně naprosto odstrašujícího endingu. Druhá epizoda mě ale přesvědčila o tom, že jde o zvyk a nakonec, že toto může mít obrovský potenciál. Příběh je asi následný. Takao je normálním středoškolákem, má crush na nejhezčí dívku třídy - Saeko - a žije průměrný život, když náhle udělá něco, čeho bude hodně litovat a čeho se zároveň chytí hrůzu nahánějící Nakamura, která se rozhodne Takau vydírat a ztrpčit mu život. Ač se to nezdá, ten námět je efektivní a poutavý. I když to zpracování je humus, kdy to vypadá, jako obkreslené dorama a i se to tak chová, nějak to sem nakonec sedne. A jinak, název je podle knihy, kterou Takao čte a ze které často cituje řádky.

    

 

Hataraku Maou-sama!

Neplánoval jsem to, ale popis děje mě přesvědčil, že by to mohla být řádná sranda. A taky, že je. Vše začíná tak, jak by skončila většina fantasy titulů, kdy je zlo, zde ve formě "temného lorda", poraženo a následně je tento temný lord i se svým kumpánem vtáhnut do jakési černé díry (představující portál) s tím, že se jednou vrátí a všem se pomstí. Portál je přivede do našeho světa, kde samozřejmě nemají magickou moc, jen jakési zbytky, které si rozhodnou šetřit do doby, než budou mít možnost se vrátit na Ente Isla (to je ten jejich svět). Co se mi na tom strašně líbí, že tady jde prostě o to, jak se Sadao (toto jméno si zvolil bývalý temný lord) snaží pracovat ve fastfoodu s názvem McRonald (velmi blízká reference) a postupně se tím ze zlé postavy mění na normálního člověka (a jak rychle). Ale aby to nebylo jen tak, kromě něj a jeho sluhy se do tohoto světa dostal i někdo z té světlé strany. Prostě paráda, už teď to beru za nejlepší komedii sezóny.

    

 

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru

Antisociální Hachiman je kvůli své poněkud provokativní eseji poslán do klubu, ve kterém by se měl změnit. Zde na něj čeká Yukino, která je v podobné situaci a nakonec se shodnou na tom, že by se oba chtěli změnit. Pak je to o tom, že se chystají pomáhat řešit problémy ostatních lidí ze školy a tím se tedy i měnit. Takový prapodivný námět, ale budiž. Hned ze začátku jsem ocenil Hachimanovy názory na společnost jako takovou, se kterými jsem se ztotožnil, tohle byla pravda pravdoucí. Ovšem nevím, co si o tom myslet. Vývoj postav mi přijde jaksi urychlený a to jsem zatím viděl jen první epizodu. Hachimanovi moc ta jeho asociálnost nedrží a prostě nevím, jak se to bude vyvíjet a jestli to nakonec bude či nebude dobré. Nechám se překvapit.

    

 

Ginga Kikoutai Majestic Prince

Doteď to všechno docela šlo a nenašlo by se nic moc slabšího. Tak je načase něco předvést a to tuto mecha sérii. Abych řekl pravdu, neumím to úplně popsat, takže to vezmu po lopatě, že je zde tým studentů, samozřejmě ten nejhorší, aby to bylo zajímavé, který trénuje boje s mecha, aby se podzěji mohli dostat do křížku s hlavními záporáky série a to jakýmisi nazelenalými existencemi, které se stejně ukázaly, že to budou jen "zlí lidé". Jinak by tu měla být budoucnost, kdy bylo lidstvo vyhnáno do vesmíru a tak podobně. Sice to hlavu i patu má, ale nějaké mecha boje mě opravdu nebaví. Všichni byli posláni do terénu hned v první epizodě, každý dostal speciální mecha, u jejichž popisů jsem usínal a samozřejmě, když šlo do tuhého, najednou všichni zesílili a zelení hnusáci se stáhli. Nebaví mě to, ale což, třeba se to zlepší.

    

 

Date A Live

Jakoby se linie špatných titulů táhla dál a proto přichází i tento. Námět to má zajímavý. V budoucnu je svět ohrožován takzvanými "spacequaky", což by se dalo přeložit jako "vesmírotřesení", která zasahujou kdo ví odkud a dokáží zničit celá města. Prostě se vytvoří černé kolo napříč krajinou a smete, co mu přijde pod ruku, kterou nemá. A do toho je zasazen příbeh Shida, žijícího se svou otravnou sestrou Kotori, která se nakonec ukáže, že není jen sestra, ale vede jakousi podivnou organizaci zabývající se vyšetřováním, co způsobuje to vemsírotřesení. Asi už prozradím, že to způsobuje existence lidského vzhledu a Shido dostane za úkol ji prostě sbalit a tím sérii katastrof ukončit. Prostě blbost a nehorázná. Na to, jaký to mělo začátek, to je jen přiblblá komedie, která mi nepřijde vtipná, spíš trapná a jestli si to opraví nějakou romancí, tak sem s ní! Ale prozatím největší blbost sezóny, která mě ničím nezaujala.

    

 

Shingeki no Kyojin

A teď se držte, protože po sérii ne moc příznivých sérií přichází konečně masterpiece a to Titáni! Lidstvo se dostalo na pokraj vyhynutí, když se objevili nepřátelé, nazvaní Titány, jimiž jsou existence podobné těm lidským, nicméně v o hodně větším měřítku a navíc samotné lidi pojídající. Utvořily se jednotky proti nim bojující, ale Titáni jsou silnější, než si kdo myslel. Nakonec se lidstvo dokázalo ubránit tím, že postavilo vysoké zdi, za nimiž se ukrylo, aby na ně Titáni nemohli. Samozřejmě, takové bezpečí netrvá věčně a my se podíváme do doby, kdy se lidstvo uklidnilo a myslelo si, že už jim nic nehrozí a zeď je ochrání, ale šeredně se zmýlili. Takto bych to asi shrnul. A už od začátku je to naprostá parádní podívaná, včetně vizuálů a není se čemu divit, Production I.G je jasná záruka kvality a zde to byla ta nejlepší volba, jaká mohla být. Je to napínavé, neskutečně kruté a krvavé, hlavní hrdina mi taky sedl - líbí se mi, že není jako ostatní, kteří se snaží jen přežít a nemají vůli bojovat. Prostě, tohle bych viděl jako naprostou jedničku a doufám, že se to nepokazí, protože potenciál to má obrovský.

    

 

Suisei no Gargantia

Po tom, co jsem zjistil, že to má být taktéž od I.G, jsem měl jasno, že to pojedu. Námět je podobný, jako v případě Majestic Prince (MJP), kdy lidstvo bojuje proti existencím ve vesmíru, které tady ale připomínají spíš jakési masožravé kytky. Hlavním hrdinou je Ledo, jeden z bojovníků proti těmto nepřátelům, který už má něco nalétáno a tak ho čeká poslední boj předtím, než dostane právo žít na uměle vytvořeném prostředí, na které se dostanou jen ti nejsilnější a nejschopnější. Jenže se mu to vymkne z rukou a skončí tak v hybernaci a když se probere, zjistí, že je na neznámém místě. Sice tyhle boje proti nepřátelům nemám rád a po MJP to byl další risk, ale tady se ukázalo, že když to jde zpracovat kvalitně, je to znát a navíc boje tu byly zatím minimálně. Jinak je to téma, které mě osobně naprosto sedne a zjištění, kde se vlastně Ledo ocitl a že to je takové post-postapokalyptické, jsem docela nadšen. Zajímavé je zpracování i toho, jak dvě strany mluvily každá jiným jazykem. Podobně jako v Hataraku. Nicméně věřím v tuto sérii hodně a doufám, že se to nezvhne v pouhé boje proti ničemu.

    

 

Karneval

Tuto sérii jsem rozjel po menším vyprovokování, že by to mohlo být dobré vzhledem k jakési amnézii jedné postavy. Neplánoval jsem, protože to vypadalo na shoujo, ale rozjel jsem to. Nakonec z toho je josei, což už je jiná. No, zatím nevím pořádně, co si myslet. Hlavním hrdinou je takový chudáček jménem Nai, který v jednom kuse vzdychá po nějakém Karokovi a do toho se dostává i naopak asertivní Gareki, Naie se ujímá a vydává se s ním na cestu (kam, to netuším). Nai má přitom schopnost výborného sluchu. Je to takové divné, do toho se sem vymíchal i jakýsi týpek s kloboukem říkající si Hirato a s ním i druhá holka, co se v anime zatím objevila (kromě první záporačky Mine), kteří tvoří tým z organizace jménem Circus bojující proti zlu svými super schopnostmi. Taková šaškárna a doslova, i když se to jmenuje Karneval, jsou tu v jednom kuse nějaké Cirkusy a vůbec, je to divné, ale překvapivě ne nudné, ovšem nevím, co od toho čekat. I když asi vím, že určitě reverse harem, což mi ale nevadí. Uvidí se, pojedu dál.

    

 

Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai.

Trochu mě zarazilo, že narozdíl od první série si tohle bere studio A-1 Pictures, které vůbec nemusím, naopak, ale nakonec se ani nemusím bát, protože je to pořád stejně úžasné. Soustředí se to dále na řešení Kirino a jejího skrytého zájmu v otaku kultuře. Dovolím si tvrdit, že tohle je beze sporu to nejlepší anime ohledně otaku kultury jako takové, s úžasnými charaktery a i když to mělo původně studio AIC, které vydává kvalitní takovéhle tituly, podle prvních dílů to neztratilo na původní kvalitě. Sice jsem si původně myslel, že jsou to fillery, ale jede to nakonec dál podle mangy, čili vypráví o událostech poté, co se Kirino vrátila díky Kyousukemu domů z ciziny (viz speciály). Tak uvidíme, ale prozatím jsem nadšen.

 

    

 

Hyakka Ryouran: Samurai Bride

Nechápu, jak se mi mohla líbit první série, když je to taková hovadina. Jo, je to sice komedie a navíc soustředěná na menší perverzi spojenou s absolutně nezahanbenou a neskrývanou nahotou, nicméně je to dobré akorát tak k vykrvácení před obrazovkou, k ničemu jinému. Příběh je o tom, že se z doja rozhodly samurajky udělat Maid Café a do tohoto humbuku se vrací Muneakira ze své cesty. Objevují se posléze i noví nepřátelé, co jsem zpozoroval, tak nejspíš vstali z mrtvých a jelikož Jyuubei ztratila schopnost se měnit v mistrovskou samurajku, nemají schopnost je porazit. A navíc je celé dojo v dluhu a hrozí mu zavření. Zní to sice zajímavě, ale je to jen blbost a nic jiného, navíc co díl, to nahota a absurdní perverze a prostě ne, tohle nestojí za to. Ale budu to muset jet dál.

    

 

Arata Kangatari

Poté, co skončil FT, má studio Satelight víc času a tak se mohlo pustit do zbrusu nové sérky. Vypráví o Aratovi, který si prošel ve škole šikanou a snaží se získat nové přátele, v čemž mu ale brání fakt, že školu agresoři, co mu dělali zle, stále neopustili a tak se brzy vše opakuje. Naopak, v jiné dimenzi, ve světě Hayagami, je zase jiný Arata a řeší se zde problém kmene Hime, který musí vydat jednui svojí členku, která se následně stane princeznou a bude sloužit celé Hayagami. Jenže kmen už nemá žádnou následnici a jediným kloudným člověkem je Arata, kterého se rozhodnou převléct za dívku a radu tak obelhat, aby získali víc času na nalezení někoho jiného. To se ale vymkne z rukou, když vznikne při rituálu vzpoura. Vskutku zajímavé, jen, co se mi zdá divné a svým způsobem mi i vadí, že Aratu z normálního světa přehodí do Hayagami a přitom by měl vypadat stejně, jako původní Arata, čili ten z Hime a ne na férovku týpek ve školní uniformě. Nevím, proč to tak udělali, ale musí se to překousnout. Naopak se mi líbí taková vážnější atmosféra a celkově anime vypadá nadějně.

    

 

To Aru Kagaku no Railgun S

Druhá sérka Railgunu je tady! Opět se dostaneme do Akademického města a k příběhům Misaky, Espera úrovně 5, což je nejvyšší úroveň, jaké může esper dosáhnou, a s ní party holek a zároveň členek vlády, bojující proti výtržnostem ve městě. Už od začátku je vidět ta kvalita a nákladnost těchto sérek, včetně ságy To Aru Majutsu no Index. V prvním díle volně navážeme na minulou sérii a bude se zde řešit první menší výtržnost - únos - a ukáže se plný potenciál Misaky a její schopnosti. Nejsem zklamán, vidím to pozitivně, prostě pokračování něčeho kvalitního v plné síle.

 

    

 

Hentai Ouji to Warawanai Neko

Podobně, jako to bylo u OreShury, i zde se měsíce předtím šílelo a všude se postovaly různé obrázky hlavních hrdinek, což naznačovalo, že to zase bude jen předběžný hype a pak nějaká blbost. Nakonec musím říct, že ani ne, co tedy první díl tak vypadá a kvůli kterému jsem čekal i s těmito reviewy. Vypráví o Yokoderovi, středoškolákovi a úchylákovi, který není spokojen s tím, že ho ostatní neberou jako úchyla. Proto se rozhodne na popíchnutí svého kamaráda zajít na kopec a vyslovit své přání kamenné sošce kočky. Zde se setká s Tsukiko, která si zase přeje nemít žádné emoce. No, líbí se mi námět a je fakt, že jako dobrá komedie by to mohlo fungovat. Hlavní hrdina je úchylák, jak se patří a když náhle dojde k zázraku díky kamenné kočce, už se neovládá v ničem. A Tsukiko se promění ve skoro dokonalou kuudere, aspoň prvními dojmy. Nicméně je tu věc, že když o něco jeden kvůli přání přijde, dostane to někdo jiný, takže to vyústí v objevení se další postavy. A co je překvapivé, kromě jedné hlavní jsou všechny ostatní dívčí postavy jako prkna. No, uvidí se, zatím to nevypadá vůbec špatně a druhá dobrá komedie sezóny se vždycky hodí.

    

 

 

To by bylo vše, shrnul jsem všech svých 16 titulů, které jsem si vybral a doufám, že jsem opět navnadil, či demotivoval. Tak či tak, sezóna vypadá hodně slibně a až na pár titulů se jedná o docela kvalitní a slibné kousky. Tak doufám, že se nic nepokazí. V plánu mám jet ještě sérku s názvem Miyakawa-ke no Kuufuku, což má být spin-off Lucky Star, ale to má vyjít až na konci měsíce, takže to prozatím vynechám a nechám si to až na plnou recenzi.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.