Kategorie: Anime

Pokémon: The Origin

Pokémon: The OriginPo mnoha letech, kdy především vychází anime série, která jde s každou novou řadou víc a víc do kopru, přichází konečně první pořádná anime adaptace, která si vzala do parády starou dobrou první generaci, aneb tedy Redův příběh, jdoucí přesně podle hry a nedělající tak z tématu infantilní show o ničem.

Už by se zdálo, že Pokémon anime je navždy zatraceno a že se holt musí mnoho z nás spokojit s nekonečným dobrodružstvím nestárnoucího Ashe a jeho Pikachu, kdy každým kontinentem potkají další lidi do party a díl za dílem se dostávají do křížku s trapnými Rakeťáky, kteří za celých asi 13 řad nezměnili svůj styl ani cíl. Do toho nějaké ty souboje na stadionech a prostě "gotta catch ém all" shit série! Nicméně teď, v roce 2013, po 18 letech, kdy se anime rozjelo, přichází něco nového, ovšem ve starém dobrém kabátku.

Pokémon: The Origin, nám představí příběh z jedné z prvních her, které ohledně Pokémonů vyšly, tedy Red (pokud chcete, i GBA předělávku Fire Red lze brát v potaz). Hlavní hrdinou je tu tedy Red, který se chystá... pozor, ne stát mistrem Pokémonů, ale doplnit celý Pokédex a splnit tak Oakův velký sen. Mezitím se samozřejmě hodlá utkat i na stadionech a získat tak odznaky a tím mistrem se nakonec taky stát, ale není to jeho hlavním cílem. Proti němu je tu Green, synovec Oaka, který Reda moc nemusí a jemu samotnému jde o ten mistrovský titul. A zde začíná celé to dobrodružství.

    

Prostě úžasné. Už od začátku jde anime ruku v ruce s hrou. Red se vydává na cestu s tím, že tedy doplní Pokédex, ale sám přitom pořádně neví, jak souboje s Pokémony fungují. Proto je ze začátku prostět akový neznalý, čili jak by řekli hráči, noob. Ale to se brzy změní, kdy ho do soubojů zasvětí z velké části první trenér stadionu, Brock (Takeshi). Co mě překvapilo, Brockovi dali celkově taky trochu více toho prostoru v příběhu a bylo to takové zpestření. Pak už je to prostě o té cestě a dobrodružstvích, které na nich Red zažívá. Dostaneme se tu tedy k příběhu ohledně Pokémon Tower, Silph Co. a Giovanniho, i části elity a na konci i něčeho, čehož přítomnost mě zde potěšila, protože pak to tu bylo absolutně komplet (kromě tedy ještě jedné věci navíc, která tu původně ani být neměla, ale zajímavé zpestření). Nakonec i délka anime překvapila, udělali ne jen jednu epizodu, ale celé 4. Sice ano, nevešlo se sem všechno (myslím do detailu), čili se příběh rozvinul více jen u vyjmenovaných míst, ale jinak se to snažilo i přesto zachytit všechny důležitější události, i když ve formě jen takového shrnutí, což ale podle mě stačilo, jelikož se tu zde soustředilo hlavně na důležitější prvky a ty nudné v normálním případě shrnulo do krátkého vyprávění z pohledu Reda.

    

Ohledně pojetí tématu, konečně zmizela veškerá velká infantilita. První věcí jsou Pokémoni, kterým zůstal jen jejich vzhled, jenž těžko nějak více měnit, nicméně místo toho, aby infantilně opakovali svoje jména, tu vydávají jen různé skřeky, což je podle mě mnohem lepší a lépe to sem sedí. Připomínalo mi to tak trailer k hrám Black a White 2, kde to bylo podobně. Dále, není tu žádná Jessie, žádný James a ani Meowth s jejich "Zas budou problémy..." a následným "... už zase mizí ze scény!" a dalšími trapnostmi. Rakeťáci tu jsou opravdová velká organizace zla, která neváhá ohrožovat životy lidí i Pokémonů jen pro své vlastní dobro. Samozřejmě, jejich hlavou je Giovanni, se kterým se tu také setkáme.

    

Zpracováno výborně. Tentokrát se propojilo několik studií, kdy tedy kromě OLM, jenž má na svědomí původní sérii, sem zasáhlo i I.G a dle toho to také vypadalo. Sice trochu jiný charakter design, než jsou mnozí zvyklí, ale dle mě to sem padlo a aspoň to tak bylo trochu něco jiného. Hudba - úžasná! Herní OST nikdy nezestárne, ani jeho předělávky, které v tomto případě dopadly výtečně.

Nemám co dodat, dočkal jsem se toho, co jsem už ani neočekával. Od traileru k B&W2 jsem marně snil o podobně laděném regulérním anime a ono nakonec přišlo, i když tedy jen speciál, dokonce s mojí oblíbenou první generací, a zpracován byl skvěle! Jen škoda, že nemohl být delší a mluví se o tom, že má hlavně propagovat novou sérii X & Y. I tak, nezklamalo to, nadchlo mě to a neváhám tak adaptaci udělit plné body. Každý fanoušek her, případně tedy hlavně starších generací Pokémonů, by se měl podívat, stojí to totiž za to!

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
(Měls bys tu zavést editace :/)

"se dostávají do křížku s trapnými Rakeťáky, kteří za celých asi 13 řad nezměnili svůj styl ani cíl."
Srsly? Celé Best Wishes bylo o Aoi Yuuki voicing Iris... teda... jsme u Rakeťáků. Celé BW se absolutně nestarali o Satoshiho a plánovali sami. Jo, pak se to posralo a vrátilo, ale rozhodně your argument is invalid ;)
odpověděl(a)
Uvažuju z toho, co jsem kde zaslechl, neříkám fakta. Ačkoliv může být můj argument nevalidní, stejně platí, že s Rakeťáky to byl skok z bláta do louže a zpět, čili jsem se ve výsledku ani tak moc nespletl.
Ale s Mega Charizardem souhlasím, ten mi tam přišel až moc reklamní. Ale buďme rádi, že adaptace dopadla kromě toho na výbornou.
, - odpovědět
"a mluví se o tom, že má hlavně propagovat novou sérii X & Y"

Mluví? Vždyť je to pravda... vyšlo to 10 dní před hrama a přidali tam MEGA Charizarda => Jasná propagace.
A totální znesvěcení původní generace... tohle tam vůbec neměli přidávat...