Kategorie: Anime

Sankarea

SankareaJak se z velkého nadšení stalo menší zklamání. Další dokoukaná sérka z jara.

 

 

Příběh

Chihiro je velkým fanouškem zombí. Nesleduje nic jiného, než zombí filmy a stále si sní o své "nemrtvé" dívce. Mimo to se snaží vytvořit lektvar, který by oživil jeho kočku, Babu, kterou nedávno srazilo auto. Tu se setkává s Reou, dcerou Daichira vlastnícího místní školu a velké jmění, která není se svým životem spokojená, protože jí její otec ve všem omezuje. Proto se po tajném úniku z domu setkává právě s Chihirou v opuštěné budově a spolu s ním se snaží zjistit, z čeho lze "oživující" lektvar vyrobit. Povede se a Babu ožije, avšak se z něj stává zombí. Později však Daichiro zjistí, s kým se Rea stýká a stane se neštěstí, které změní jak Chihirovi, tak i samotné Ree, život.

Bohužel to bez jakýchkoliv spoilerů moc nešlo, ale to by tak byl ten začátek, od kterého se odvíjí celý pozdější děj. Ze začátku jsem to opět podcenil, vůbec se mi to nezdálo, ale pak se to nesmírně rozjelo a stálo to za to. Bohužel, jak se to rychle rozjelo, tak to i rychle skončilo a neskutečně tím kleslo. Nicméně se jedná tedy spíše o komedii spojenou s menší romancí a bohužel dost častými prvky ecchi, na kterých ale bylo postavené celé anime. Navíc to je konečně další titul, kde se objevuje fenomén zombí a těch moc, přiznejme si, není. Už to bylo lákadlem, abych si to dal jako jasný tip pro jedno z anime na letošní jaro. Jak už jsem ale řekl na začátku, po odvaru a tom, jak se to konečně rozjelo, následoval příliš rychlý konec. Ano, očekával jsem nejméně 24 dílů s tím, že to nakonec bude plné emocí, když tedy prozradím, že přece zombí nevydrží věčně a jednou stejně "zmizí". Bohužel místo toho byly dva poslední díly (11 a 12), kde se všechno rychle vyřešilo a skončilo to příliš otevřeně a neukončeně. Sice údajně budou OVA, ale nemyslím si, že to zachrání fakt, že konec se jim nevyvedl.

 

Postavy

Chihiro je fajnovým hlavním hrdinou. Je to, jak už jsem řekl, neskutečný fanoušek zombí, ani ho nic jiného moc nezajímá a hlavně ke konci mě dokázal rozesmát svojí reakcí na situace. Rea byla spíš takovou normální dívčí postavou, ničím výrazná, žádné charakterové újmy, ale hrála největší roli právě díky tomu, že... no, asi je to jasné, ale pro jistotu nebudu prozrazovat. Pak jsou tu další postavy, jako prakticky bezemoční Mero, Chihirův šílený děda, či vnadná Ranko, u které se mi zase líbilo, že se Chihira nevzdala jenom proto, že ho měla ráda i Rea. A pak samozřejmě záporák Daichiro, který si ale svoji chybu uvědomil příliš brzo (jo, za to může to zrychlení ke konci).

 

Animace

Tady je ta věc, že se mi celkově kresba s animací moc nelíbila. Působila příliš jednoduše a ke konci tam dávali i jisté 3D prvky, což jedině poukazovalo na odfláklost. Ale to je holt Studio Deen, to nikdy nemělo nic moc extra vzhledem ke kresbě. Co se týče TV sérií, vezměme si takové Higurashi, kde to ale naplno přebil příběh. Ovšem tady to taky víc nevadilo, jen to mohlo být lepší.

 

Hudba

Opening byl pěkný, zněl mi v hlavě, ending taktéž. Hudbu na pozadí jsem nějak moc nevnímal, takže nemůžu přesně ohodnotit.

 

Vyhodnocení

Ze začátku úžasný rozjezd, ale pak jakoby došly nápady a vše se nasoukalo do posledních dílů, které stejně ani nebyly už tak zajímavé. Nebýt té poslední části, bylo by to úžasné anime na hodnocení i plnými body, takhle je to tříčtvrtina  bezva a zbytek ani nemluvě. Nicméně se mi to dost líbilo, už jenom tím, že mám sám rád zombí a navíc i dobrou romanci. Proto to nechávám na 4/5*.

 

A jedna ukázka právě něčeho ecchi. Pozor! Není to tak, jak to vypadá. =D

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.