Kategorie: Anime

Sasami-san@Ganbaranai

Sasami-san@GanbaranaiNový titul od SHAFTu vyprávějící příběh jedné hikikomori, snažící se žít normální život a čelící minulosti, která se jí chystá brzy dostihnout a ze snahy žití normálního života jí tak udělat jedno velké bojové pole. Titul je určen pro ty, jenž to dokážou ocenit, neboť se jedná o další z mírně šílených a absurdních děl od tohoto studia.

Příběh

Sasami je hikikomori, která nechodí do školy, celý den je zavřená ve svém pokoji a jediné místo, kde žije, je to na internetu. Za vším stojí její minulost, která se postupem času začne projevovat a Sasami se tak kromě řešení problémů spojených s nadpřirozenem zároveň učí, jaké to je žít normální život.

Ještě, než to mělo vyjít, jsem počítal s tím, že jakmile je to SHAFT, bude to nějaká blbost a motivovalo mě jen to, že to má být o dívce, která je hikikomori. Nicméně trailer a známého předsudky, že to nebude dávat žádný smysl, mi už dopředu totálně zničily dojmy. Nakonec to ale nedopadlo vůbec špatně. Příběh je ze začátku opravdu o životě Sasami a jejího bratra, který po ní očividně jede a snaží se jí přesvědčit o tom, že on je ten nejlepší, zatímco Sasami jej za každé takové přesvědčení odkopne 20 metrů daleko, i když sama na něj nedá dopustit. Čili ano, siscon a broconka, prostě tady si to nebere servítky. Jak jsem zmínil, Sasami je hikikomori a zde je to vyobrazeno celkem dobře, i když jasné, je to SHAFT, takže i zároveň trochu svérázně. Co mě ovšem vyděsilo, byla hned druhá půlka prvního dílu, kde, jelikož je to o Valentýnu, jaksi tento fenomén postihne celý svět a... no, nechtěl bych nic prozrazovat, ale je to šílené a z na první pohled celkem i normálního díla na poměry SHAFTU je to, co se od tohoto studia dalo očekávat a to šílené zpracování sahající až do nesmyslu. Další díly je to podobně, vždycky půlka dílu normální, taková ze života, kde jsem se kolikrát parádně zasmál, protože sem dali takové věci, které znám i ze svého života, čili pobavení úžasné. Bohužel, druhá půlka pak byla většinou o boji "bohů" proti něčemu, kdy třeba v díle o online hře se to náhle dostalo do reality a postavy se opět začaly hromadně transformovat ve zbraně a člověk ani pak nevěděl, kde čemu hlava stojí a nakonec tam ani ta hlava nebyla. To jsem nedokázal ocenit, mě se prostě líbila ta stránka ohledně normálního života a tady mi to trochu pochroumalo dojmy. Poté se příběh rozvíjí v rozebírání minulosti rodiny Tsukuyomi a ukáže se, že není vše tak, jak to vypadalo a že jádro celého děje sahá až do naprostého nadpřirozena a absurdna. Fenomén hikikomori se postupně i ztrácí a tak by se zdálo, že tu nadále není nic moc zajímavého, naštěstí to tak špatně nedopadlo a poslední dějová linie byla celkem poutavá, kromě toho, že je to snad prvně co vidím v normálním anime fu... no, nespoilím. Došlo i na celkovou krvavost a krutost, což ale samo o sobě nějak moc nevyniklo. Stále si ale stojím za tím, že se v tom dá docela slušně ztratit a přemýšlel jsem, jestli to je záměrně a nebo jsem někde blbě vnímal. Nicméně přihlížím na to, že se na to koukat dalo hodně dobře a pobavit taky. Jen si na tom člověk musí najít to svoje.

 

Postavy

Kromě Sasami, kterou jsem už tak nějak rozebral u příběhu a zmínil, že je to hikikomori a broconka, stojí za zmínku samozřejmě její bratr, Kamiomi, neskutečný siscon, který si po celou sérku pořád něčím zakrýval xicht, i když si měl třeba hodit na hlavu kýbl, čili není známo, jak vlastně vypadá. Trochu mindf*ck, ale tuším, že tam bylo vysvětleno, proč svůj xicht nevystavuje "obdivu". Kromě něj tu byla hodně i Kagami, taková spíše klidnější a ignorantnější postava, zároveň i první bůh, stejně jako naopak trochu šílenější Tsurugi a mírně tupá Tama.

Kdybych rozebíral zbytek, už bych trochu spoilil, čili to nechám na těch hlavních.

 

Animace

Klasické zpracování od SHAFTu, na které si nejde stěžovat. Mírně artistické, ale zase ne tolik, jako v jiných jeho titulech. Zůstávám na tom, že s tímhle jsem spokojen dostatečně.

 

Hudba

Co se mi líbilo, byl opening, který se celkově povedl, i když údajně na poměry SHAFTu slabé, ale když zůstanu u hudby, parádní. Ending byl už trochu pokažený, hlavně tím, že byl dělaný stylem karaoke, ale jeho konečná verze se objevila až na samotném konci. Ale taky se mi zdál dost dobrý jinak.

 

Vyhodnocení

Je to prostě SHAFT, i když tentokrát mírně slabší ve smyslu, že sem nenaházel svůj plný potenciál. Nicméně jako série bezva, kromě tedy toho, že mi to tak úplně nesedlo. Ale skvěle jsem se u toho ze začátku pobavil a zbytek zkoukl zcela dobrovolně a bez většího nucení se do sledování.

Finální verdikt: 7/10

 

Doporučení

Není to pro každého, takže doporučuji buď pro fanoušky tvorby od SHAFTu a nebo kaskadéry, kteří si rádi zhlédnou něco mírně šílenějšího a dokáží to ocenit.

 

    

    

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.