Kategorie: Anime

Tasogare Otome x Amnesia

Tasogare Otome x AmnesiaJedna z posledních mnou zvolených krátkých sérií jara 2012. A to menší unikát hrající si s mysteriózností a ecchi.

 

Příběh

Teiichi je jediný, který dokáže vidět, ale i dotýkat se Yuuko, ducha dívky staré budovy školy, jejíž minulost je opletená tajemstvím a sama si z ní nic nepamatuje. Spolu s Momoe zakládá Teiichi klub zkoumající paranormální jevy za účelem přijít na kloub tomu, co se ve staré školní budově děje. A tak postupně pravda vychází najevo a přitom se i postupně rozvíjí vztah Yuuko a Teiichiho, což všechno zkomplikuje.

Opět zkráceně, není víc co k tomu připsat, páč bych musel spoilit. Nicméně tohle je dost dobré anime. Sice jsem původně očekával něco trochu jiného a víc hororového, ale i tak to svůj účel splnilo. Každopádně to bylo dost velké ecchi, v první řadě, takže o nejrůznější pohledy a situace nebyla nouze, už jenom díky tomu, jaká vlastně Yuuko byla. Mimo to se zde rozvíjela i pěkná romance spojená s někdy trochu křiklavými comedy prvky, které ale přebíjel příběh, jak už jsem řekl, plný tajemství a postupné zjišťování, co se vlastně stalo, bylo překvapivé, šokující a nakonec i dost smutné. Nevím, co bych tu tak vytknul, ale upozornil bych na věc, že to dost svým stylem zpracování připomínalo Bakemonogatari. Takové ty pohledy z "jiných" úhlů, hlavně trochu víc dialogů, naštěstí ne tak šílených a spíš mírnějších, což by ve výsledku mělo trochu působit mínusově, páč sám jsem zpracování Bakemona/Nisemona moc nemusel, ale tu to nebylo tak přehnané a působilo to zajímavě. Ale došlo tu i na situace, ze kterých mě doslova mrazilo, to musím uznat.

 

Postavy

Jelikož vždycky začínám hlavním hrdinou, tak tu byl samozřejmě Teiichi, který bohužel zastával roli takového toho hrdiny "chudáčka", jejichž výskyt je ve skoro každém druhém anime, ať už se jedná o romanci či něco podobného. Mě osobně moc nesedl. Yuuko, to už bylo něco jiného. Samozřejmě, byla největším cílem fanservisu, povahově taky nic zvláštního, i když se postupem času vyvíjela, ale hlavní věc byla ta, že byla duch a to se v anime taky často nevidí (opět trochu připomenu AnoHana, tentokrát v dobrém). Momoe byla další postavou a to takovou, která spíš dělala hluk okolo a samozřejmě, měla crush na hlavního hrdinu. Ale ani to nestačilo a ještě jedna se tu našla a to Kirie, taky měla v oku protagonistu, ale tu jsem opravdu nemusel, zase ten typ, který mě absolutně nesedne.

 

Animace

Jak už jsem říkal prve, stylem je to hodně jako Bakemono. Zmenšené obrazy, občas jen text, apod., ale samotná kresba byla hodně pěkná na to, že to dělalo studio SILVER LINK, které toho zatím moc nemá. Stínování, odlesky, všechno vypadalo pěkně a úhledně.

 

Hudba

A zase budu chválit opening, jarní sezóna anime je v tomto směru povedená, abych pravdu řekl. Hudba na pozadí taky měla být tam, kde má. V tomto ohledu nemám nic, co bych vyčetl.

 

Vyhodnocení

Pěkná série se zajímavým koncem, nic úchvatného, ale vůbec špatného. Od začátku si to drželo svůj krok a nekleslo ani o úroveň. 4/5*

Doporučuju všem, kterým se líbilo Bakemonogatari svým stylem provedení, ale i těm, kteří mají rádi mysterióznost, či už samotný fanservice.

 

Okej a zase něco pro představu ecchi v tomto díle. =D

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.