Kategorie: Anime

Toradora!

Toradora!Po minulé sérii jsem potřeboval něco na rozveselení a volba padla na toto anime, které velice překvapilo. Taktéž se jedná o můj již 160. zhlédlý anime titul.

Příběh

Vypráví o středoškolákovi jménem Ryuuji, který žije v malém domku hned vedle vysokého domu spolu se svojí matkou Yasuko (popravdě, na první pohled bych to ani neřekl) a podivným papouchem Inko.

Ve škole má špatnou pověst kvůli jeho "zabijáckým" očím. Nicméně se jednoho dne dostává do křížku s Taigou, sdílející velice podobnou pověst, jako Ryuuji. Později Ryuuji zjišťuje, že Taiga nejen, že bydlí hned vedle v okně vysokého domu, ale že je taktéž tajně zamilovaná do Ryuujiho nejlepšího kamaráda, Yuusaka a on se jí zase přizná, že se mu líbí Minori, nejlepší kamarádka Taigy. Poté začíná příběh plný srandy, ale i zvratů a těžkých situací, jak se Ryuuji s Taigou snaží jeden druhého podpořit a získat si tak přízeň jejich tajných tužeb.

Abych řekl pravdu, na to, že je to hodně velká komedie a že já většinou komedie nechápu a nemám rád, jsem se skvěle bavil a párkrát i dobře zasmál. Pořád jsem tak nějak očekával, kdy dojde k tomu bodu zlomu a ze samé srandy bude samá deprese (jak to tak bývá u romancí), nicméně si to zachovalo svůj nadhled i v situacích, které nevypadaly moc vlídně, ale samozřejmě, dostalo se tu i na momenty, které donutily plně soucítit a vžít se tak do některých postav. Rozdělilo se to nenápadně na takové arcy, v kterých se řešily jednotlivé postavy a jejich problémy. Výborně zpracované. Navíc, zatím v žádném anime, co jsem měl tu čest vidět, ještě neviděl lyžařský zájezd se vším všudy. =D

 

Postavy

Byly velice dobře vymyšlené, každá postava měla svoje problémy, které se většinou snažila skrývat nebo s nimi nevycházela napovrch, až dokud se opravdu něco nezačlo dít a nevyžadovalo to konečně vzít iniciativu do vlastních rukou. Žádný zázrak, ale ani něco, co by bylo hned od začátku předvídatelné, naopak. No, ale teď už je rozeberu jednotlivě, prvním je Ryuuji (který překvapivě nese velice podobné jméno tomu mému =D), což byl doslova nadšenec do uklízení. Kdekoliv viděl binec nebo tak, po chvíli bylo vše v naprostém pořádku a blištivé, což se mi také líbilo v situaci, kdy Taiga rozházela celou učebnu a já si pomyslel jen tak pro sebe, že kdo se s tím bude uklízet a pak mě tento týpek takto překvapil. Fakt, dobrý hlavní hrdina, to se musí nechat. Hned další postavou je Taiga, pořádně drsná tsundere, s ničím a nikým se nepárající. Prostě úžasná postava a ta její pozdější dere část za "přetrpění" té její tsun části rozhodně stála. To by byli ti opravdu hlavní, kolem kterých se to nejvíce točilo, další za zmínku stojí Yuusaku, taky dobrej týpek (a jak jsem již řekl, crush Taigy), pak Minorin (crush Ryuujiho), napovrch vyrovnaná, ale uvnitř to bylo úplně jinak. Další zmíněnou postavou bude Ami, ale tu jsem absolutně nemusel. Postava, která se přetvařuje a pak ještě do všeho mluví a dělá akorát tak zmatek v hlavách protagonistů, ale udělala i pár dobrých věcí, za co jí tedy ještě neodsoudím. A jako poslední postavu, kterou zmíním, tak určitě třídní učitelku Yuri, závidící mládí všech ostatních (jak já jí rozumněl... jo, překročil jsem "teprve" dvacítku, ale připadám si příliš starý =D), její hlášky stály za to.

 

Animace

Co říct, studiu J.C.Staff se jen tak nějaké studio nevyrovná. Jako i ostatní série, Toradora! zpracovali na jedničku. Kresba super, animace super, nemám co vytknout.

 

Hudba

Openingy, endingy, velice chytlavé. Hudba na pozadí se mi taky líbila, perfektně to tam padlo. Po této stránce taky absolutně bezchybné.

 

Shrnutí

No, už bylo dost chvály a je čas to uzavřít. Svůj účel to splnilo, rozveselilo to tak, že si na svoje špatné pocity z minulé zhlédlé série ani pomalu nevzpomínám. Pobavil jsem se, vyžil jsem se zase jednou v nějaké pěkné romanci, líbilo se mi to. Příběh povedený, postavy taky... 

Jednoznačně 5/5*.

 

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.