Kategorie: Anime

Výběr nových anime titulů: Podzim 2015

Výběr nových anime titulů: Podzim 2015Je tu opět můj osobní výběr anime. Lance N' Masques, One Punch Man, Rakudai Kishi no Cavalry, Utawarerumono - Itsuwari no Kamen, Young Black Jack, Heavy Object, Subete ga F ni Naru, Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru, Valkyrie Drive ~Mermaid~, Kagewani, Komori-san wa Kotowarenai a Kowabon.

Lance N' Masques

Jako první z této sezóny se podívám na toto anime, které dle popisu a žánru slibovalo fantasy. Nakonec se z toho vyklubal příběh vyprávějící o hlavním hrdinovi Yotarovi, který je členem jednoho z posledních řádů rytířů na zemi, který má za úkol ochraňovat lidi v nouzi. Setkává se s malou dívkou jménem Makio, ovšem toto setkání se zdá být osudové, protože ona taktéž pochází ze speciálího rodu.

Očekával jsem čistokrevné fantasy a hned z prvního dílu se mi dostalo podivného mixu zasazeného evidentně do přítomnosti. Navíc i trochu hloupého. Hrdina má dvě stránky - za jednu vystupuje jako hrdina a za druhou jako normální člověk. Čili klišé, které navíc podtrhává fakt, že by jen slepý nepoznal, že „Lance Knight“ a Yotaro je vlastně jeden a ten samý člověk, už jen kvůli tomu, že s sebou pořád tahá nesmyslně velké kopí, které do kapsy rozhodně neschová. Celkově, kresbu to má podivně zkombinovanou s moe (ksichty jako z Madoky), do toho loli hrdinka, hloupý humor... osobně nevím, zda s tím budu vůbec pokračovat. Zřejmě ne.

    

 

One Punch Man

Hned z kraje se také podíváme na tento velice očekáváný a po první epizodě i rozebíraný titul, ve kterém vystupuje hrdina, který porazí každého záporáka jediným úderem pěstí. Protože je pro něj jakýkoliv boj takto lehký a přímočarý, se potýká s tím, že ho to vlastně ani nebaví a hrdinou je jen ze zábavy, která bohužel po letech skoro úplně vymizela.

První epizoda obsahuje hromadu všemožných nepřátel, kteří neváhají pustošit celé město, ale taktéž nahlédneme i do hrdinovi minulosti. Sice je s podivem, že se dokázal tak výrazně změnit jen tím, že se rozhodl být hrdinou, co každého porazí na jeden úder, ale budiž. Celkově překvapivé, ačkoliv sám zatím neodhadnu, jak se může takovýto koncept rozrůst v něco, co by dokázalo stát po boku ostatních velkých shounenů. No, třeba ano, jen to bude nečekané. Nemohu taktéž nezmínit opravdu krásnou animaci, která v tomto anime zaujme jako jedna z prvních věcí.

    

 

Rakudai Kishi no Cavalry

Ve světě, kde me používání magie úplně normálním jevem, patří hlavní hrdina Ikki mezi ty nejhorší, ačkolvi se nevzdává a i přesto se snaží stát magickým rytířem. O to samé usiluje i Stella ze šlechtického rodu, která je naopak ve svém oboru tou nejlepší. A osud tyto dva svede dohromady. Jestli se za "nejhorší" pokládá to, co zde bylo ukázáno, tak jsem čínský bůh srandy.

Osobně nevím, co od tohoto anime očekávat. Hlavní hrdina je typický, možná se jen lehce lišící a nepůsobící tak tupě, jako jiní hrdinové, hrdinka Stella je zase dost obdařenou tsundere a oba mají společné to, že se v životě za každou cenu snažili prosadit. I tak, necítím z toho žádný jasný cíl, ačkoliv dějově to docela příjemně odsýpá a proto si to zaslouží určitě ještě epizodu k dobru.

    

 

Utawarerumono - Itsuwari no Kamen

Hlavní hrdina se náhle objevuje v neznámém světě. Neví, kde se nachází a ani, kdo je on sám. Zjišťuje, že tento svět skrývá nejedno nebezpečí, ze kterého ho vysvobodí až lidky vypadající dívka neznámého druhu.

Toto anime ze začátku moc věcí neodkrývá. Představí akorát hrdinu s těžkou amnézií a že život ve světě jde ruku v ruce se starými způsoby a tradicemi. Jedna věc je tu však výraznější a to ta týkající se zdejších existencí, které ačkoliv připomínají lidi, vlastně lidmi nejsou, nicméně jakýmisi existencemi s nelidskýma ušima a ocasy. Pro mě osobně je zrovna tento prvek těžce odrazující, jelikož absolutně nepodporuju nic víc exotického, než maximálně tak elfy. Popravdě ani nelze říct, kudy se toto anime bude vůbec chtít ubírat, každopádně záhada, kdo je hlavní hrdina a odkud pochází, tu bude dozajista poutavým prvkem.

Evidentně se ale nejedná o jediné dílo ze stejnojmenné série, protože existuje jak dřívější OVA, tak i celá 26-dílná série od jiného studia. Proč tedy ten restart, to zůstává dobrou otázkou.

    

 

Young Black Jack

Jedná se o prequel k jinak již starému dílu Osamu Tezuky (Astro Boy), který vypráví o trochu výstředním studentu medicíny, jenž se pouští do na první pohled neuskutečnitelných operací bez toho, aby vůbec měl k operování licenci.

Poslední anime podzimní sezóny, od kterého bych doslova očekával nějakou kvalitu. A ona překvapivě přišla. Kdo by řekl, že prostředí operačního sálu, trocha té nelegální atmosféry a zajímavý hlavní hrdina udělá tolik? Z první epizody lze odhadnout, že se anime bude zaměřovat jak na zajímavé případy operací, které budou vysvětleny bez zbytečných a pro nezasvěceného nesrozumitelných odborných názvů, tak na příběh ohledně samotného hrdiny, který skrývá mnohá tajemství. Myslím, že toto anime si rozhodně zaslouží pozornost.

    

 

Heavy Object

Ve 21. století se svět rozdělil na několik částí a války se staly velice přímočarými díky takzvaným "objektům", což jsou obrovské a ozbrojené pohybující se zbraně, které dokážou běžnou válečnou techniku rozmetat téměř ihned. Proto už války nejsou takové, jaké bývaly a jedinými důležitými lidmi jsou operátoři těchto objektů a ostatní jsou vlastně nedůlěžití. Mezi ty nedůležité patří i hlavní hrdina sídlící na základně uprostřed zasněžených hor.

Chtělo to do sezóny přidat i nějakou tu mechárnu, ačkoliv osobně mecha vůbec nemusím. Zde je ovšem námět trochu originálnější, protože se nejedná o řízení humanoidních robotů, ale naopak obrovských ozbrojených kopulí. Převládá zde ovšem hromada lehce technických pojmů a celková výřečnost, takže se v tom dá velice rychle ztratit. I přesto to vypadá na mechárnu docela slušně a koukatelně. Kdo ví, jak si to povede dál.

    

 

Subete ga F ni Naru

K tomuto bohužel neřeknu víc, než že se bude jedná o anime z výzkumnického prostředí obestřeného nejednou záhadou, kterou se hlavní postavy budou snažit rozluštit.

Figuruje zde několik postav, mezi ně patří v hlavním zasazení nadaný student a dcera již zesnulého profesora. Zatím to vypadá, že charaktery postav jsou velice dobře a zajímavě napsané a celková nastíněná zápletka, respektive to, co se budou snažit zjistit, bude nemálo poutavé. Líbily se mi už samotné myšlenky týkající se smyslu lidské existence a jeho fungování. Ruku v ruce s tím jde i naprosto nádherná animace, která je z celého podzimního výběru zatím tou nejúchvatnější. No, k anime z noitaminA bloku to všechno sedne.

    

 

Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

Hlavní hrdina, Shoutarou, se přátelí s dívkou jménem Sakurako, která je doslova posedlá hledáním všemožných kostí, nicméně naopak neumí moc jednat s lidmi. Společně se vydávají na výlet za hledáním dalších kostí, kdy se jim ovšem podaří nalézt lidské ostatky, které je přivedou k řešení i jednoho případu.

Aby těch mysteriózních anime nebylo málo, vybral jsem i toto, ačkoliv jsem předem vůbec netušil, o čem samotný děj bude. Zatím je tu v hlavních rolích generický středoškolák a necharismatická trochu podivná existence. Musím ale říct, že se to v první epizodě ubírá zajímavě detektivní a analytickou cestou, kdy je jasné, že i další případy budou na podobné bázi a tudíž o zajímavost nebude nouze.

    

 

Valkyrie Drive ~Mermaid~

A poslední regulérní vybranou sérií této sezóny je toto anime založené na stejnojmenné hře. Hlavní hrdinkou je zde dívka, které už bylo jako malé cosi diagnostikováno, nicméně i přesto žila normální život do doby, než byla náhle unesena a objevila se na neznámém ostrově, kde se brzy projeví její pravá podstata.

Vidina anime série plná pěkných holek, proč ne. Jenže jsem sám nečekal, o jak velkou zvrhlost se bude jednat. Figurují zde totiž dva druhy bojovnic, z nichž jedna ovládá zbraň a druhá je právě tou zbraní, ve kterou se promění jen, pokud dojde... no, ke vzrušení a to v pravém slova smyslu. O těžkou perverzi hraničící až s hentai tak není nouze, kdy jsem se sám v jednu chvíli lekl a nebyl si jist, zda se opravdu jedná o regulérní anime sérii a ne součást skupiny titulů určenou jen pro dospělé. Nicméně i přes jasný status nejzvrhlejší série sezóny (né-li i všech ostatních v tomto roce, kdy lehce poráží jak Prison School, tak i třeba Bikini Warriors) se vyplatí dál toto anime sledovat už jen pro stoprocentní ženské obsazení a tím pádem shoujo-ai prvky dotažené až přes hranu. A hlavně, vypadá to taktéž na jasné soustředení se na „plot“, což je odrazení pro lolicony. A pozor, bez jakékoliv cenzury.

    

 

Kagewani

Nyní ovšem už ke shortům, kterých tuto sezónu taktéž vyšlo habaděj a tohle je jeden ze zří, který jsem si vybral, slibující hororovou atmosféru, monstra která náhle zaútočila na lidstvo a celkově titulní obrázek vypadal ponure a sliboval možnou krvavou podívanou. Co ovšem překvapilo a ne moc příjemně je poněkud dost originální animace, která nejde ruku v ruce s tou klasickou a působí to tak trochu divně. Děj první epizodou taktéž moc neřekl, jen, že se skupina lidí vydalo do jakési zakázané zóny a narazila na nestvůru, která je postupně pozabíjela.

    

 

Komori-san wa Kotowarenai

Druhým shortem je tato oddychovka vyprávějící od nadprůměrně vysoké dívce, která nedokáže nikomu říct ne a proto na ni kolem závisí a spoléhá takřka úplně každý. Na stopáž sahající sotva na dvě minuty se toho moc nevejde a proto ani nelze očekávat nic, než tu oddechovku, ačkoliv s docela dobrým nápadem, na který to málo bohatě stačí.

    

 

Kowabon

Třetí short se konečně zaměřuje trochu efektivnější hororovou cestou a bere si opět do ruky rotoskopii, tedy obkreslený obraz jinak hrané scény, která zde probíhá přes webkameru a musím říct, že hlavně na atmosféře si to dalo záležet. Tedy, kdo ví, co nabídne další epizoda, ale zatím myslím, že pokud to takto půjde dál, i něco tak krátkého vzbudí dostatek negativních pocitů při sledování.

    

 

Závěrem

Podzimní sezóna je holt slabá a dle toho vypadá i můj střídmější a nepříliš vydařený výběr, ve kterém se i přesto najde pár trochu nadějných titulů. Alespoň tedy tak, ačkoliv zimní sezóna se chystá být mnohem zajímavější a bohatší, jak napověděl předběžný výpis.

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
Taky se mi zdá podzim hodně slabý :/ Navíc všichni oslavujou punchmana a já mu v prvním díle nepřišla moc na chuť a teď otálím, zda jít dál nebo jestli to pro mě nemá smysl, protože jsem si pustila první dojmy lidí na youtube a ti z toho chcípají nadšením od první vteřiny :D
odpověděl(a)
Sám jsem se bohužel nehl od prvního dílu, vlastně to platí úplně pro všechny série, co jsem rozjel. Ale jak vidím všude to oslavování, vlastně ani už nemám chuť s One-Punch Manem pokračovat.