Věřte, nebo ne, každý v sobě máme tzv. psychického upíra. Záleží jen na člověku, jak jej projeví. Ale jak říkám, každý svým způsobem vysává z druhých energii, ač se jedná o hádku nebo pouhé utahování a nebo špatný pohled. V základu se ale tato "vlastnost" dělí na čtyři základní typy, o kterých si teď povíme.
Tyto čtyři typy se liší svojí taktikou odebírání energie. Dobře se většinou pozorují v kolektivech, jakými jsou např. škola, práce a nebo jednoduše jenom skupina přátel, kterou máte kolem sebe.
Zastrašovatel
Jedná se o člověka, který používá ke svému jednání hlavně hrubou sílu. Už podle názvu se jedná o člověka, který zastrašuje, takže to znamená, že si v okolí buduje respekt. Jsou to většinou lidé nebezpečnějšího rázu, neboť nikdy nevíte, co od nich čekat. Svojí energii získávají právě tímto, že se jich lidé okolo bojí. Zastrašovatel tímto jednáním utváří, pokud už se jedná o rodinu nebo o kolektiv, trpitele, což je další typ upíra, o kterým si povíme později.
Tazatel
Ze začátku se takovíto lidé zdají celkem dobří, působí inteligentně a vlídně a tím si získávají okolí. Ovšem poté, co si na ně zvyknou, si začnou vyskakovat. Začnou mít ke všemu poznámky a najdou si lidi, kteří jim na to skočí. Vyžívají se hlavně na špatných stránkách druhých. Většinou si tím též léčí své komplexy, kterých mívají hodně. V přítomnosti těchto lidí můžou mít napadení pocit, jako by byli stále sledováni. Tazatel též, jako zastrašovatel, utváří trpitele, ale též pozorovatele.
Pozorovatel
Tito lidé působí již od začátku tajemně. Do ničeho se raději nezapojují, jsou celkem potichu a přitom pozorují okolí. Doslova se vyžívají v tom, že ostatní o nich nic neví, a pokud ano, tak je to jen část jejich opravdového já. Tím od nich energii odebírají, neboť se většinou okolí o nich něco zjistit snaží.
Trpitel
Už podle názvu se jedná o člověka, který trpí. Ale ne, že by necíleně, ale v trpění se přímo vyžívá. Ze začátku může působit, jako pozorovatel, ale později se ukáže, že začíná vše dávat najevo. Když je izolovaný, není možné, aby na sebe neupozonil třeba zkleslým pohledem do země, což by mohlo u ostatních i vzbudit soucit. Má též rád, když o sobě říká špatné věci a ostatní mu to vyvracejí. Vším tímto získává energii, kterou též často vydává. Takovíto lidé se nejčastěji stávají cílem tazatelů, né-li dokonce zastrašovatelů.
Zajímavost: Také jste si všimli, jak jsou tyto typy podobné těm osobnostním? Pokud ne, schválně se zamyslete. Kdybych to přiřadil takto: zastrašovatel - cholerik; tazatel - sangvinik; pozorovatel - flegmatik; trpitel - melancholik... nepřipadá vám to nějak podezřelé? =)
Komentáře
Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).
Nicméně, přijde mi to jako prkotina. Někoho unavuje nejistota, někoho unavuje všetečnost. Někdo je vyčerpávající svým neustálým dotazováním, někdo neví, jak nabrat síly jinak, než jakoby mimoděky prosit o soucit. Ale ani zdaleka to není každý. Spíš si všichni hledáme způsob, jak živit sami sebe, a je na okolí, jestli ho to bude vyčerpávat - je na okolí, jestli mu takové zacházení (ne)vyhovuje. Tím nemyslím, že ,,upíra" lze ignorovat, ale že ,,upír," o kterém píšeš, nevysává energii záměrně. Zastrašovatel se cítí silněji, protože si sílu dokázal, ne proto, že ji někomu sebral. Pozorovatel se cítí silněji nikoli proto, že by sílu odčerpával, nýbrž proto, že má vnitřní přesvědčení, že ví slabiny ostatních, zatímco oni ne ty jeho a je si tak jistější. Tazatel je někdo, kdo je nadšený z každé novinky a je akčnější tím, že má z odpovědí radost - když tazateli odpovíš, nedáváš mu tím přece svojí sílu :D
Trpitel je ztracený případ. Cítí se tak mizerně, že je těžké ho dokopat ke změně pohledu na svět. Jediné východisko pro něj je působit utrpení i ostatním, aby se přesvědčil, že není ubožáčkem sám. Takže v přeneseném slova smyslu, on je z těch čtyř typů jediný upír. Zbytek článku je pěkná blbost. Jen teorie, která tě napadla a zdála se ti příznačná. Obdivuji nápaditost, jenže to chce taky racionálně myslet.